تاکید رئیس جمهوری خلق چین بر حفاظت از محیط زیست

شی جین پینگ رئیس جمهور چین روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه از مدارس و اماکن مذهبی شهر شی نینگ استان چینگ‌های بازدید کرد.

او که نیز دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس کمیسیون نظامی مرکزی چین نیز هست، در جریان بازرسی در استان «چینگ‌های» عنوان کرد: استان «چینگ‌های» باید ضمن ایفای کامل مزایای خود و پایبندی بر تعمیق اصلاحات و گسترش سیاست گشایش، با رعایت اولویت های زیست محیطی و توسعه سبز و همبستگی اقوام و رفاه مشترک، پیشرفتهای بیشتر را در ترویج حفاظت از محیط زیست و توسعه با کیفیت بالا فلات چینگ‌های- شی‌زانگ به دست بیاورد.

صبح روز ۱۹، شی جین پینگ پس از استماع به گزارش کار کمیته حزبی و دولت استان «چینگ‌های» خاطرنشان کرد که استان چینگ‌های وظیفه مهم حفظ امنیت زیست محیطی را بر عهده دارد و توسعه صنعتی باید بر پرورش یک سیستم صنعتی مدرن متمرکز شود که ویژگی ها و مزایای محلی را منعکس کند. جمع آوری موثر عناصر منابع، تسریع ساخت پایگاه صنعتی دریاچه نمک سطح جهانی، و ایجاد پایگاه ملی صنعت انرژی پاک، یک مقصد بین المللی اکوتوریسم و یک مرکز صادراتی برای محصولات کشاورزی و دامی سبز و ارگانیک نیز ضروری است.

وی تاکید کرد: اکوسیستم فلات چینگ‌های- شی‌زانگ غنی و متنوع است، اما همچنین بسیار ضعیف است و تقویت حفاظت از محیط زیست و به حداکثر رساندن عملکردهای اکولوژیکی نیز از وظایف اصلی این منطقه است. باید ساخت سامانه منطقه حفاظت شده طبیعی با بدنه اصلی پارک های ملی تقویت شود و الگوی منطقه حفاظت شده طبیعی با نمایندگی ملی و نفوذ جهانی ایجاد گردد. همچنین باید صرفه جویی در انرژی و کاهش کربن را در زمینه های کلیدی به شیوه ای منظم صورت گیرد. وی همچنین افزود: صنایع سازگار با محیط زیست باید توسعه یابد و ساخت یک سیستم انرژی جدید تسریع گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا