فرصت‌هایی که نمایشگاه تجارت خدمات چین برای شرکت‌های جهانی به ارمغان می‌آورد

«نمایشگاه بین‌المللی تجارت خدمات چین» (CIFTIS) فرصت‌های تجاری عظیمی را برای کسب و کارهای داخلی و خارجی فراهم می‌کند تا از بازار گسترده چین با محصولات و خدمات خود، نهایت بهره را ببرند.

نمایشگاه امسال با موضوع «باز بودن به توسعه می‌انجامد؛ همکاری آینده‌ای برد-برد خلق می‌کند» قرار است از دوم تا ششم سپتامبر (۱۱ تا ۱۵ شهریور) در پکن برگزار شود. این رویداد بیش از ۲۲۰۰ شرکت و نمایندگان ۷۵ کشور و سازمان بین‌المللی را به خود جذب کرده و سهم شرکت‌کنندگان بین‌المللی آن از ۲۰ درصد فراتر رفته است.

نمایشگاه بین‌المللی تجارت خدمات چین یکی از بزرگترین و جامع‌ترین نمایشگاه‌های حوزه تجارت خدمات در دنیا محسوب می‌شود که نمایش‌دهنده نقش فعال چین در همکاری با دیگر کشورها به منظور ترویج تجارت خدمات و پیشبرد احیای اقتصادی جهان هم هست.

«بای مینگ» پژوهشگر «آکادمی همکاری تجاری و اقتصادی بین‌المللی» که زیر نظر وزارت بازرگانی چین فعالیت می‌کند، گفت: با وجود شرایط بین‌المللی ناآرام و احیای اقتصادی شکننده جهان، این نمایشگاه ارائه دهنده فرصت‌های چین به صنعت خدمات جهانی و تجارت خدمات محسوب می‌شود.

این نخستین بار است که نمایشگاه میزبان یک رویداد ترویج سرمایه گذاری در خصوص گشایش هر چه بیشتر صنعت خدمات به منظور اشتراک گذاری فرصت‌های رشد چین با شرکت‌های جهانی است.

صنعت خدمات چین حمایتی اساسی برای توسعه اقتصادی با کیفیت بالا ارائه کرده و فضایی جدید برای همکاری اقتصادی و تجاری باز نموده است.

بر اساس داده‌های وزارت بازرگانی، واردات و صادرات خدمات چین در سال گذشته میلادی در مقایسه با سال ۲۰۲۱ رشد ۱۲.۹ درصدی را تجربه کرد و یک رکورد بالای نزدیک به ۶ تریلیون دلاری (۸۳۵.۸ میلیارد دلار) را بر جای گذاشت و به این ترتیب برای نهمین سال پیاپی رتبه دوم جهان را از آن خود کرد.

«گو فان» مدیرعامل شرکت « Growth Acceleration, Amazon Web Services Greater China » در این باره گفت: سیاست گشایش و بهینه‌سازی مستمر محیط تجاری چین و ترویج فعالانه توسعه دیجیتالی و سبزِ تجارت خدمات منافع زیادی برای شرکت‌های داخلی و خارجی دارد.

وی گفت شرکتش به بهره بردن از بازار چین با سرمایه گذاری بیشتر ادامه خواهد داد و به دنبال کمک رساندن به شرکت‌های بیشتر با دیدگاه‌های پایداری آنهاست.

نیرومحرکه سبز و کم‌کربن مشخصه مهم رویداد امسال محسوب می‌شود به گونه‌ای که چندین نشست و نمایشگاه با موضوعات خدمات سبز پیشرفته، مدل‌های تجاری و فناوری به روز در کنار آن برگزار می‌شود.

«چین هو» معاون «صندوق دفاع زیست‌محیطی» و نماینده ارشد «دفتر نمایندگی پکن» این صندوق، گفت: فعالان عرصه‌هایی چون زنجیره تامین، فناوری اطلاعات، ساخت و ساز و امور مالی به دقت در حال رصد فرصت‌های سناریوی کم‌کربن جهانی به ویژه فرصت‌های عظیم اهداف کربن دوگانه چین،‌ هستند.

وی افزود: خدمات سبز و کم‌کربن در حال تبدیل شدن به نیرومحرکه‌های جدید رشد تجارت جهانی هستند.

شرکت « Ajlan & Bros Group » یکی از بزرگترین شرکت‌های عربستانی در چین برای دومین سال پیاپی در نمایشگاه خدمات شرکت کرده و به دنبال فرصت‌های تجاری این حوزه در چین است.

«محمد العجلان» نایب رئیس Ajlan & Bros Group گفت این شرکت از ظرفیت همکاری اقتصادی و تجاری دوجانبه بهره بیشتری خواهد برد و به سرمایه گذران دو کشور کمک می‌کند تا به همکاری سطح بالاتر و برد-برد در حوزه‌های نوظهور مانند ۵G، هوش مصنوعی و فناوری مالی دست یابند.

سیاست مستمر گشایش چین در حوزه تجارت خدمات به فراهم‌سازی چه بیشتر فرصت‌ها برای سرمایه گذاران جهانی کمک خواهد کرد.

«لیو چون‌شنگ» استادیار «دانشگاه مرکزی امور مالی و اقتصادی» نیز گفت: تجارت خدمات چین همچنان از ظرفیت رشد و فرصت‌هایی عظیم برخوردار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا