وضعیت رفاه در شین جیانگ بلندتر از گزارش سازمان ملل صحبت میکند

اگرچه تابستان سال ۲۰۲۳ یکی از گرم ترین تابستان های تاریخ بود، اما میلیون‌ها بازدیدکننده را از جستجوی سوزان ترین مکان در چین – تورپان، شهری واقع در حوضه تاریم در منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ در شمال غربی چین – منصرف نکرد. زیبایی طبیعی باشکوه کوه Huoyan، مقداری گوشت بره بریان، انگور شیرین و هندوانه را بچشید و فرهنگ اقوام مختلف را تجربه کنید.

گردشگری پررونق در تورپان مظهر توسعه پایدار و شکوفایی منطقه شین جیانگ است و با تعداد زیادی از بازدیدکنندگان داخلی و خارجی که به این منطقه می آیند تا شاهد زندگی هماهنگ ساکنان محلی باشند رونق مضاعف دارد. اطلاعات نادرست و دروغ های ساخته شده توسط مخالفان چین سقوط کرده اند.

با این توهم، برخی از نیروهای ضد چین حاضر به دست کشیدن از حملات خود بر سر وضعیت حقوق بشر در منطقه شین جیانگ چین نیستند. روز پنج‌شنبه، عفو بین‌الملل مدعی شد که این «سالگرد» یک‌سالگی «گزارش» دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل (OHCHR) در مورد شین جیانگ چین است و پاسخ جامعه بین‌المللی به چین در این جنایات”به طرز تاسف باری ناکافی است.”

در ۳۱ آگوست ۲۰۲۲، OHCHR گزارشی به اصطلاح درباره وضعیت حقوق بشر در منطقه شین جیانگ چین منتشر کرد که چین آن را محکوم کرده و گفت که کاملاً بی اعتبار است و این دروغ ابزاری سیاسی است که در خدمت ایالات متحده و برخی از نیروهای غربی برای مهار چین به کار رفته است .

هدف از به اصطلاح هیاهوی سالگرد یک ساله حمله به حقوق بشر چین از طریق موضوعات مربوط به منطقه شین جیانگ و تعمیق کلیشه و برداشت منفی از چین است. به گفته تحلیلگران، با توجه به برگزاری نشست جدید شورای حقوق بشر، برخی از نیروهای ضد چین در تلاش هستند تا موضوع وضعیت حقوق بشر در شین جیانگ چین را به خط مقدم توجه جهانی برگردانند.

در سال گذشته، آنطور که برخی از نیروهای ضد چین آرزو می کردند منطقه شین جیانگ چین موضوع مورد توجه جهانی نبود. یک کارشناس حقوق بشر که با این موضوع آشنا است، گفت: جنجال حقوق بشری شین جیانگ به این دلیل است که گزارش سازمان ملل متحد خود یک ابزار سیاسی است که عمدتاً بر داستان های برخی افراد متمرکز است که پر از حفره هستند.

یک سال پیش، گزارش موسوم به سازمان ملل توسط میشل باچله، کمیسر عالی سابق، در آخرین روز دوره ریاست‌ خود منتشر شد که نشان دهنده فشار زیاد ایالات متحده و برخی کشورهای غربی، بر او برای دروغ و بزرگنمایی علیه چین بود. وانگ جیانگ، یک کارشناس مطالعات مرزی در موسسه دانشگاه عادی جه‌جیانگ چین است. او روز پنجشنبه با گلوبال تایمز گفت و گو داشت.

وانگ می گوید که نیروهای ضد چین ترفندهای قدیمی خود را بازی می کنند؛ «تلاش برای اعمال فشار بیشتر بر کمیساریای عالی فعلی برای همکاری با اشتباهات آنها و تهمت زدن آنها به شین جیانگ چین.»

به گفته تحلیلگران، ابتکار آسیای مرکزی در جهت غرب با وجود حملات مستمر ایالات متحده و برخی کشورهای غربی و همچنین اعمال تحریم ها بر منطقه شین جیانگ، این استان ثبات و همچنین توسعه اقتصادی را در سال های گذشته حفظ کرده است و با توجه به اهمیت بیشتر این منطقه از چین برای ساخت کمربند و جاده، رونق بیشتری را در بر خواهد گرفت. شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، پس از بازگشت به کشور بعد از شرکت در پانزدهمین اجلاس سران بریکس و سفری دولتی به آفریقای جنوبی، روز شنبه از منطقه شین جیانگ بازدید کرد و رهبری منطقه را در جریان کار کمیته حزب و دولت منطقه ای شین جیانگ قرار داد.

در این دیدار، رئیس‌جمهور شی خواستار تلاش‌های دقیق، ملموس و مستمر برای توسعه یک شین جیانگ زیبا که متحد، هماهنگ، مرفه و از نظر فرهنگی پیشرفته است، با اکوسیستم‌های سالم و مردمی که با رضایت زندگی و کار می‌کنند، در روند تعقیب مدرن‌سازی چین، شد.

به گفته تحلیلگران، اظهارات شی در شین جیانگ اهمیت حفظ ثبات و توسعه اجتماعی و اقتصادی را نشان داد و با مزایای منحصر به فرد جغرافیایی، شین جیانگ شاهد شتاب توسعه کلی خواهد بود تا آن را به دروازه گشایش رو به غرب چین تبدیل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا