رهبر چین: به همه دوستان برای سفر به چنگ‌دو خوش آمد می گویم

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین ظهر روز جمعه 28 ژوئیه همراه با همسرش خانم پنگ لی یوان در شهر چنگ‌دو استان سی چوان در جنوب غربی چین به منظور استقبال از مهمانان جهانی برای حضور در سی و یکمین بازی های بین المللی دانشجویان، ضیافت برگزار کرد.

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین ظهر روز جمعه ۲۸ ژوئیه همراه با همسرش خانم پنگ لی یوان در شهر چنگ‌دو استان سی چوان در جنوب غربی چین به منظور استقبال از مهمانان جهانی برای حضور در سی و یکمین بازی های بین المللی دانشجویان، ضیافت برگزار کرد.

مهمانان از کشورهای مختلف از جمله رییس جمهور اندونزی و همسرش، رییس جمهور موریتانی، رییس جمهور بوروندی، رییس جمهور گویان، نخست وزیر گرجستان و کاردار رییس فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی و غیره سرود محلی استان سی چوان با اجرای ۵۰ کودک اقلیتهای ملی چین در این ضیافت را گوش کردند.

شی جین پینگ به نمایندگی از دولت و مردم چین از مهمانان از سراسر جهان استقبال کرد و گفت: بازی های بین المللی دانشجویان چنگ‌دو امشب به طور رسمی افتتاح می شود و چین با در نظر گرفتن روحیه “ساده، امن و باشکوه”، با برطرف کردن عوامل منفی مانند همه گیری کرونا، به تعهدات جدی خود برای برگزاری یک دوره بازی های بین المللی موفق دانشجویان پافشاری کرده و سهم نوینی برای توسعه امور ورزشی جوانان بین المللی ادا می کند.

رهبر چین تاکید کرد: بازی های بین المللی دانشجویان پس از آغاز به کار خود، همواره یک گردهمایی بزرگ جوانان، همبستگی و دوستی به شمار می آید. ما در کنار جوانان جهان، با همین قدرت جوانان برای ترویج صلح و توسعه جهان آماده ایم و بازی های بین المللی دانشجویان چنگ‌دو را به یک رویداد ورزشی بین المللی با شکوه با سبک چین، روح عصر و سیمای جوانان امروز برگزار می کنیم تا دوستان جوان از سراسر جهان در این شهر گرد هم آیند و با افزایش درک و آشنایی با یکدیگر، نیروی جدیدی به پیشرفت بشریت اضافه شود. ما باید با عملی شدن اصول بازی های بین لمللی دانشجویان، با همبستگی به چالش های جهان پاسخ داده و با اجماع نیروهای مثبت، یک آینده زیباتر بسازیم. ما باید با تعمیق مبادلات و تحصیل متقابل، با آغوش باز یک خانه معنوی بر اساس همزیستی صلح آمیز با وجود تفاوت ها بسازیم و با روحیه قدردانی، تحصیل متقابل با فرهنگ و تمدن های متفاوت برخورد و با گسترش ارزش مشترک بشری، فصل جدید برای ساخت جامعه با سرنوشت مشترک بشریت را ثبت کنیم.

شی جین پینگ عنوان کرد: شهر چنگ‌دو شهر باستانی با تاریخ و فرهنگ درخشان است و یکی از شهرهای پر نشاط توام با رفاه و احساس خوشبختی به شمار می رود. به همه دوستان برای سفر به چنگ‌دو خوش آمد می گویم و امیدوارم از آشنایی با مسیر مدرنیزاسیون چین لذت برده و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا