تاکید رئیس جمهور چین بر ایفای نقش استان جیانگ سو به عنوان الگوی پیشبرد مدرنیزاسیون به سبک چینی

شی جین پینگ، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست، رئیس جمهوری خلق و رئیس کمیسیون نظامی مرکزی چین، اخیراً در جریان بازدید خود از استان جیانگ سو تأکید کرد که این استان با داشتن مزایایی مانند پایه توسعه صنعتی مستحکم، منابع غنی علمی و آموزشی، محیط مطلوب کسب و کار و دامنه بزرگ بازار، توانایی و نیز مسئولیت دارد که در پیشبرد مدرنیزاسیون به سبک چینی پیش قدم و الگو باشد. استان جیانگ سو باید مفهوم جدید توسعه را به طور کامل، دقیق و همه جانبه اجرا کند، همچنین برای داشتن عملکرد نمونه در اصلاحات و نوآوری و ارتقای توسعه با کیفیت بالا، و تبدیل شدن به یک الگو از نظر خدمت به کشور و ایجاد ساختار جدید توسعه تلاش کند. جیانگ سو باید در تحقق مدرنیزاسیون سوسیالیستی قبل از مناطق دیگر چین و برای ترویج  رویه جدید جیانگ سو در مدرنیزاسیون به سبک چینی تلاش کند و فصل جدید مدرن سازی جیانگ سو را با “قدرت،رفاه، زیبایی و پایدار” بنگارد.

بعد ازظهر چهارشنبه ۵ ژوئیه، شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین در بازدید خود از شهر سوجو استان جیانگ سو به مرکز نمایش پارک صنعتی سوجئو رفت تا با وضعیت ساخت و توسعه این پارک آشنا شود.

پارک صنعتی سوجو شتاب قوی برای گشایش و نوآوری دارد و برای ساخت آزمایشگاه سوجئو، مرکز ملی نوآوری فناوری بیوداروها، مرکز نوآوری فناوری نیمه هادی نسل سوم و منطقه آزمایشی نوآوری و توسعه هوش مصنوعی نسل جدید مورد تأیید قرار گرفته است. ارزش تولید صنایع فناوری پیشرفته و صنایع نوظهور استراتژیک به ترتیب ۷۴.۸ درصد و ۵۸.۵ درصد از ارزش کل تولید شرکت های صنعتی بالاتر از اندازه تعیین شده را تشکیل می دهند.

پارک صنعتی سوجو در ارزیابی جامع مناطق توسعه اقتصادی و فناوری در سطح کشور برای هفت سال متوالی رتبه اول را کسب کرده است و در حال حاضر برای تبدیل شدن به یک پارک فناوری باز و نوآور در سطح جهانی تلاش می کند.

بعد از ظهر چهارشنبه ۵ ژوییه، شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین که از استان جیانگ سو بازدید داشت به شرکت فناوری هوا شین یوان چوانگ استان سوجو رفت تا در مورد نوآوری های تکنولوژیکی این شرکت اطلاعات کسب کند.

این شرکت تولید کننده نیمه هادی است که در سال ۲۰۰۵ توسط استعدادهای بازگشته از خارج به چین تاسیس شد و ارزش تولیدی این شرکت در سال ۲۰۲۲ میلادی از ۲ میلیارد یوان فراتر رفت.

این شرکت ۵ شعبه در چین و مراکز تحقیق و توسعه در ایالات متحده، سنگاپور، کره جنوبی و اماکن دیگر دارد و دارای ۲۲۰۰  کارمند است که ۴۳ درصد از آنها پرسنل تحقیق و توسعه هستند. متوسط رشد سالانه سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه از ۱۵ درصد فراتر رفته است. این رقم در سال ۲۰۲۲ بیش از ۴۰۰ میلیون یوان بود و ۹۹ درصد از اختراعات مجاز به محصولات پیشرو این شرکت تبدیل شد.

 بعد از ظهر پنج‌شنبه ۶ ژوییه/ ۱۵ تیر، «شی جین‌پینگ» دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در شهر نان‌جینگ، مرکز استان جیانگ‌سو واقع در جنوب شرقی چین، به ترتیب از آزمایشگاه «زی جین‌شان»، گروه‌ شرکت «نان‌ روئی» بازدید کرد با روند غلبه بر مشکلات در پروژه‌های مهم و کلیدی علمی و فنی، توسعه گروه صنایع تولیدی پیشرفته و ترویج پیشرفت با کیفیت بالا از نزدیک آشنا شد.

آزمایشگاه «زی جین‌شان» در سال ۲۰۱۸ میلادی ساخته شده و از سکوهای بزرگ و مهم نوآوری علمی و فناوری است که به صورت مشترک توسط استان جیانگ‌سو و شهر نان‌جینگ ساخته شده است. این آزمایشگاه بیشتر تحقیقات اساسی و پیشگام در مورد یارانه های آینده و امنیت درون زای آنها را انجام می‌دهد. اکنون یک گروه تحقیقات علمی متشکل از بیش از هزار تکنسین  در این ازمایشگاه مشغول کار هستند و مجموعه ای از دستاوردهای پیشرفته جهانی در حوزه‌های رایانه های آینده شامل نسل ۵ و ۶ شبکه مخابرات تلفن های همراه و همچنین امنیت رایانه را کسب کرده است.

شی جین پینگ از ۵ تا ۷ ژوئیه به همراه شین چانگ شینگ، دبیر کمیته حزبی جیانگ سو، و شو کن لین، فرماندار استان جیانگ سو، به سوجو، نان جینگ و سایر مناطق این استان رفت و از پارک های صنعتی، شرکت‌ها، خیابان های تاریخی و فرهنگی و آزمایشگاه های علمی این استان بازدید کرد.

صبح ۷ ژوئیه، شی جین پینگ به گزارش کار کمیته حزبی و دولت استان جیانگ سو گوش داد و از دستاوردهای جیانگ سو در انجام وظایف مختلف خود تقدیر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا