روایت دختر اماراتی؛ از دیپلمات جوان تا چین شناس نامدار

آرمان کودکی «نجیرا»، دختر امارات متحده عربی که از بچگی به روابط بین الملل و دیپلماسی علاقه داشت، تبدیل به یک دیپلمات در خارج از کشور شده است. وی به امور سیاسی بسیار علاقه مند است و بر اساس مطالعات گسترده، وی روابط بین‌الملل را به عنوان رشته اصلی در دانشگاه انتخاب کرد و از آن زمان با کشور چین آشنا شد.

تحولات عظیم در چین جهانیان را با سرعت توسعه خود آشنا کرد. روند تبدیل از «ساخت چین» تا «ساخت هوشمند چین» نیز مورد تحسین گسترده جهان قرار گرفته به گونه‌ای که همه اینها باعث توجه و علاقه بیشتر نجیرا به چین شده است. او برای آشنایی بیشتر با کشور چین، در حالی که کتاب‌ها و اطلاعات مربوط به چین را مطالعه می‌کرد، در حاشیه درس برای آموزش زبان چینی به موسسه کنفوسیوس محلی رفت.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، نجیرا با نمرات عالی به استخدام وزارت امور خارجه امارات متحده عربی در آمد و مسئولیت کارهای رسانه‌ها و امور مربوط به چین را بر عهده گرفت.

نجیرا پس از چندین سال کار در وزارت امور خارجه امارات متحده عربی، تصمیم گرفت از حوزه دیپلماسی به حوزه تحقیقات منتقل شود تا بتواند به عنوان یک متخصص و محقق، چین را از یک زاویه گسترده‌تر درک کند. به نفع انباشت کار و مطالعه روزانه، او اکنون به یک کارشناس نامدار مسائل چین در امارات متحده عربی و حتی منطقه خلیج فارس تبدیل شده به گونه‌ای که از وی برای حضور در مجامع علمی و دانشگاهی و اتاق‌های فکر دعوت می‌شود.

امسال مصادف با بیستمین سالگرد تأسیس مجمع همکاری چین و کشورهای عربی و هم چهلمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک چین و امارات متحده عربی است. نجیرا می گوید، چه به عنوان یک دیپلمات و چه به عنوان یک متخصص، از هیچ تلاشی برای استفده از استعداد خود برای ادامه دوستی نسل به نسل بین چین و امارات متحده عربی دریغ نخواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا