چرا خارجی‌ها از خدمات پرداخت چین استقبال دارند؟

چرا خارجی‌ها از خدمات پرداخت چین استقبال دارند؟

دفتر شورای دولتی چین پنجشنبه «دستورالعمل تداوم بهینه سازی و تسهیل خدمات پرداخت» را منتشر کرد. بسیاری از شهروندان خارجی مقیم چین در گفت‌وگوهای آنلاین با سرویس خبری چین، انتظارات خود را برای اجرای این دستورالعمل را ابراز کرده و معتقدند که این اقدام، تحصیل، کار و گردشگری اتباع خارجی در چین را راحت‌تر خواهد کرد.

وانگ یا، یک پزشک چینی‌تبار سوئدی است که پس از آگاهی از اینکه بانک های تجاری چین خدمات «کیف پول خرد» را ارائه خواهند کرد، گفت که برای چینی های مقیم خارج از کشور که گهگاه برای دیدن قوم و خویشان خود به چین سفر می کنند، این اقدام موانع پرداخت روزمره آنها را حل می کند و تدارکات پیش از سفر را به مراتب کاهش خواهد داد. او گفت این اقدام می تواند به افزایش مشتریان فروشنده های کوچک نیز کمک کند.

فابیو یک شهروند ایتالیایی است که بیش از ۲۰ سال در چین زندگی کرده و معتقد است که ترویج خدمات «کیف پول خرد» نه تنها پرداخت بقیه پول از فروشنده ها را تسهیل می کند، بلکه با عادت پرداخت نقدی خارجی ها نیز مطابقت دارد.

فابیو همچنین اشاره کرد با توجه به آنکه برای پرداخت با Alipay و WeChat، لازم است تا از پیش، پیوند بین این دو اپلیکیشن با کارتهای بانکی خارج از چین ایجاد شود و مراحل پیچیده ای برای احراز هویت طی شود، خارجی‌ها در انجام این کار با دشواری زیادی مواجه هستند و نیاز به کمک دیگران دارند؛ و در صورت عدم امکان پرداخت موبایلی، استفاده از خدماتی مانند تاکسی اینترنتی نیز به امری بسیار دشوار تبدیل خواهد شد. بنابراین، این اقدام به طور موثر این مشکل را حل می کند و تجربه سفر بهتری را برای گردشگران خارجی که به چین می آیند فراهم می کند.

علاوه بر این،‌ برای از بین بردن موانع پرداخت‌های موبایلی، بانک خلق چین همچنین از موسسات اصلی خدمات پرداخت مانند Alipay و Tenpay خواست تا سقف مبلغ یک بار پرداخت را برای خارجی‌هایی که از پرداخت‌های موبایلی استفاده می‌کنند، از هزار دلار آمریکا به ۵ هزار دلار آمریکا و سقف سالانه پرداختها را از ۱۰ هزار دلار آمریکا به ۵۰ هزار دلار افزایش دهد.

«لین وی بین» به عنوان یک چینی‌تبار پانامایی گفت که چین کالاهای متنوعی دارد و بسیاری از گردشگران خارجی علاقه زیادی به محصولات با فناوری پیشرفته چین دارند. ارتقاء مبلغ پرداخت این امکان را برای گردشگران خارجی فراهم کرده است که «با خوشحالی خرید و تفریح کنند.» او افزود، بهینه سازی خدمات پرداخت باعث افزایش تمایل تجار چینی‌تبار برای سفر تجاری به چین و ارتقای سطح مبادلات اقتصادی می شود. او گفت مشتاقانه منتظر اجرای خدمات بیشتر مانند «استفاده کیف پول خارجی در چین» است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا