تأکید شی جین پینگ بر تعمیق اصلاحات برای ارتقای همه‌جانبه قابلیت‌های استراتژیک مناطق نوظهور

تأکید شی جین پینگ بر تعمیق اصلاحات برای ارتقای همه‌جانبه قابلیت‌های استراتژیک مناطق نوظهور

روز پنج شنبه ۷ مارس (۱۷ اسفند) رئیس جمهور شی جین پینگ از نیروهای مسلح خواست تا یک حس وظیفه‌شناسی قوی‌تر، به تعمیق إصلاحات و ترویج نوآوری، توانایی‌های استراتژیک مناطق نوظهور را به طور جامع ارتقا دهند.

دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس کمیسیون نظامی مرکزی چین، این سخنان را هنگام شرکت در نشست هیئت نمایندگان ارتش آزادیبخش و نیروی پلیس مسلح خلق چین در حاشیه دومین نشست چهاردهمین مجلس ملی نمایندگان خلق چین بیان کرد.

شی جین پینگ در این نشست گفت که قابلیت‌های استراتژیک مناطق نوظهور بخش مهمی از استراتژی‌های ملی و قابلیت‌های راهبردی است و برای ساختن یک کشور بزرگ و پیشبرد رستاخیز ملت در همه جبهه‌ها و از طریق مدرن‌سازی چین اهمیت بسیار دارد.

شش تن از نیروهای ارتش آزادیبخش خلق که به عنوان نماینده در مجلس ملی نمایندگان خلق نیز حضور دارند، در این نشست در مورد موضوعات مربوط به قابلیت های دفاعی چین در فضای سایبری و کاربردهای هوش مصنوعی و توسعه کاربردهای تجهیزات رزمی خودران صحبت کردند.

شی جین پینگ گفت که تلاش چین برای سرعت بخشیدن به توسعه نیروهای تولیدی با کیفیت جدید، فرصت های نادری را برای توسعه قابلیت های استراتژیک در مناطق نوظهور فراهم کرده است.

او خواستار توانمندسازی نیروهای تولیدی با کیفیت جدید و قابلیت های رزمی با کیفیت جدید و ادغام مؤثر و تقویت آنها با یکدیگر شد.

رئیس جمهور چین خواستار تلاش برای هماهنگی در جهت آمادگی نظامی در دریاها، حفاظت از حقوق و منافع دریایی و توسعه اقتصاد دریایی شد.

او همچنین خواستار بهینه سازی برنامه‌های هوافضا برای ارتقای توسعه سیستم هوافضای چین و ساخت یک سیستم دفاعی در فضای سایبری برای افزایش توانایی حفاظت از امنیت سایبری کشور شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا