هدف رشد اقتصادی ۲۰۲۴ چین؛ امکان‌پذیر و امیدوارکننده

چین هدف رشد اقتصادی ۲۰۲۴ خود را حدود ۵ درصد تعیین کرده که برای جهان سنجیده، قابل دستیابی و امیدوارکننده است.

این هدف به مانند سال قبل، نیازها را با امکانات و احتمالات با توجه به شرایط و عوامل گوناگون داخلی و خارجی، مطابقت داده است. این نشان دهنده عزم نهادهای چینی برای کار فعالانه و تقویت اعتماد بازار و انتظارات اجتماعی است.

هدف رشد اقتصادی امسال مبتنی بر پتانسیل و شرایط رشد اقتصاد چین است. این هدف نیاز به افزایش اشتغال، رشد درآمد شهروندان و پیشگیری و خنثی سازی خطرات در مناطق کلیدی را لحاظ کرده است.

این هدف متناسب با اهداف «برنامه پنج ساله چهاردهم» (۲۰۲۵-۲۰۲۱) و در راستای هدف تحقق اساسی مدرنیزاسیون سوسیالیستی تا سال ۲۰۳۵ است.

سیستم فراگیر صنعتی، شبکه‌های زیرساختی منسجم و محرک‌های متمرکز بر فناوری، انعطاف‌پذیری و نشاط، اقتصاد چین را استحکام می‌بخشند. پتانسیل آن در بخش‌های توسعه شهرنشینی، خدمات و سبز، بیش از پیش مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و نیروهای مولد با کیفی جدید برای حفظ رشد تقویت خواهند شد.

هدف توسعه اقتصادی ۲۰۲۴ چین واقع گرایانه است اما این وظیفه، آسان نیست. تلاش‌های جدید باید برای تعمیق اصلاحات، توسعه گشایش با استاندارد بالا و تسریع توسعه، به کار گرفته شود.

رهبری چین وعده داده تعدیل‌های ضد چرخه‌ای و متقابل چرخه‌ای سیاست‌های کلان اقتصادی را تقویت کند، به اجرای سیاست‌های مالی فعال و سیاست‌های پولی سنجیده ادامه دهد و نوآوری و هماهنگی سیاست‌ها را تقویت کند.

چین با به کارگیری توانمندی‌هایش در صنعت، استعداد و ساختار قادر به دستیابی به این هدف رشد به وسیله تلاش‌های سخت و یکپارچه است و کماکان موتور اصلی رشد اقتصادی جهان خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا