اتوبوس عروسی؛ مُد جدید میان تازه عروسان چینی

«تانگ شان‌چینگ» و «هو چیان‌کن» که به تازگی ازدواج کرده‌اند، در حال گرفتن عکس یادگاری با خانواده و دوستانشان در یک اتوبوس عروسی در شهر «سوچیان» استان «جیانگسو» (شرق چین). ۲۸ اکتبر ۲۰۲۳

یک اتوبوس برقی عمومی با تزیین به وسیله روبان‌های قرمز و کاراکترهای چینی خوش یمن روی پنجره‌ها به یک اتوبوس عروسی تبدیل و به یک جذابیت در جاده مبدل شده است.

خانم «جانگ چینگ‌چینگ» که به تازگی ازدواج کرده و یکی از همین اتوبوس‌ها را برای حمل و نقل روز عروسی در شهر «نان‌چانگ» استان «جیانگ‌شی» (شرق چین) اجاره کرده، گفت: اتوبوس عروسی به اندازه کافی جا دارد که بتواند خانواده و دوستانم را در خود جای دهد. ما کنار هم نشستیم و با ترانه خواندن و بازی کردن اوقات خوشی را سپری کردیم.

در چین مرسوم شده که زوج‌ها یک کاروان ۱۰ تایی از خودروهای سواری را برای روز عروسی خود کرایه می‌کنند تا خودشان و مهمانانشان را به محل برگزاری مراسم ببرد. جانگ در این باره گفت: این کار هزینه زیادی می‌برد و خانواده و دوستانم در خودروهای مختلف پخش می‌شدند و این خسته کننده است و احساس تنهایی به آنها دست می‌دهد.

قبل از عروسی او از طریق یک پلتفرم شبکه‌های اجتماعی متوجه شد که اجاره اتوبوس عروسی در میان بسیاری از جوانان تازه عروس رایج شده است. تصاویر اتوبوس‌های عروسی جدید، منحصربه‌فرد و مد روز که توسط کاربران فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده بود، فورا نظر جانگ را به خود جلب کرد.

«وانگ یوآن» شوهر جانگ می‌گوید: این با ذائقه ما جوانان مطابقت دارد. والدین و دوستانمان همگی از این ایده استقبال کردند.

این زوج فورا اتوبوس عروسی را از طریق تامین کننده خدمات کرایه اتوبوس عروسی یعنی «شرکت گروه حمل و نقل عمومی جیانگ‌شی نان‌چانگ» رزرو کردند.

این زوج پیش از روز عروسی به پارکینگی که اتوبوس در آن پارک شده بود رسیدند و همراه با دوستانشان آن را با روبان، برش کاغذ و بادکنک تزئین کردند.

جانگ و وانگ گفتند: همه احساس مشارکت داشتند.

بر اساس اعلام گروه حمل و نقل عمومی نان‌چانگ، از زمان راه اندازی خدمات کرایه اتوبوس عروسی در مارس سال گذشته، این شرکت تقریبا به ۱۰۰ زوج برای عروسی‌شان اتوبوس اجاره داده و تقریبا همه آنها متولدین پس از سال ۱۹۹۵ بودند.

«شو رونگ» دستیار مدیرعامل گروه حمل و نقل عمومی نان‌چانگ گفت وقتی اتوبوس‌ها کرایه داده می‌شوند، راننده هم ارائه می‌شود و در عین حال مسیر اتوبوس با توجه به سلیقه زوج‌ها انتخاب می‌گردد.

خدمات کرایه اتوبوس عروسی همچنین در شهرهای مختلفی در استان‌هایی مثل «گوانگ‌دونگ»، «جیانگسو» و «شاندونگ» در دسترس قرار دارد. هزینه کرایه اتوبوس از چند صد تا هزار یوان برای هر وسیله نقلیه در روز متغیر است و بر اساس مسافت طی شده و مدت زمانی که اتوبوس به خدمت گرفته می‌شود، تفاوت دارد.

 این زوج اتوبوس عروسی را با تزئینات جشن آذین بستند و عکس‌های عروسی و برچسب‌های خلاقانه خود را در داخل و خارج اتوبوس قرار دادند.

چای با بیان اینکه «این یک اتوبوس شیک و جدید اختصاصی برای ماست»، گفت که برخی از دوستانشان هم تحت تاثیر جو شاد اتوبوس در همان روز کرایه اتوبوس عروسی را برای خودشان مد نظر قرار دادند.

«تانگ شان‌چینگ» با اشاره به روز عروسی‌اش نمی‌تواند تجربه اتوبوس عروسی با شکوه خودش را فراموش کند.

وی گفت: عابران از اتوبوس ما عکس می‌گرفتند، دیگر راننده‌ها شیشه را پایین می‌آوردند و تبریک می‌گفتند و ما از شیرینی عروسی خودمان به بچه‌هایی که از مدرسه تعطیل شده بودند، دادیم…حس می‌کردم مردم کل شهر در حال تماشا و در شادی ما شریک هستند.

تانگ تاکید کرد استفاده از اتوبوس عمومی به جای کرایه چندین خودروی سواری به عنوان ماشین عروس، سبز، کم کربن و سازگار با محیط زیست است و با ارزش‌ها و سبک زندگی جوانان مطابقت دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا