شهر باستانی کاشغر برای اجرای شب نشینی عید بهار سال اژدها آماده است

در حالی که شب نشینی عید بهار سال اژدها به تقویم سنتی چین از رادیو و تلویزیون مرکزی چین امروز (نهم فوریه) برگزار می شود، شهر باستانی کاشغر از منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ، یکی از چهار مکان برگزاری محلی این شب نشینی برای ارائه یک "ضیافت فرهنگی" به مردم سراسر جهان نیز آماده است.

در حالی که شب نشینی عید بهار سال اژدها به تقویم سنتی چین از رادیو و تلویزیون مرکزی چین امروز (نهم فوریه) برگزار می شود، شهر باستانی کاشغر از منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ، یکی از چهار مکان برگزاری محلی این شب نشینی برای ارائه یک “ضیافت فرهنگی” به مردم سراسر جهان نیز آماده است.

این روزها، خیابان ها، بازارها و مکان های دیدنی شهر کاشغر با استفاده از فانوس‌ها و گره‌های قرمز چینی تزیین شده و چراغ های رنگارنگ نیز فضای شهر را روشن کرده است.

طبق اخبار از دفتر مدیریت شهری کاشغر، در پروژه شب های روشن، امسال حدود ۴۰ هزار لامپ لوله ای تزئینی و بیش از ۵۰ هزار فانوس و گره چینی مورد استفاده قرار  گرفته تا یک محیط سرشار از شور و شوق برای عید بهار ایجاد شود.

در عین حال، نهادهای مدیریت شهری، برق، مخابرات، آتش نشانی و غیره کاشغر نیز برای اجرای یک شب نشینی فوق العاده تدارک کامل دیده اند.

به منظور برگزاری شب نشینی عید بهار، امسال بیشتر گردشگران کاشغر را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اند. خانم «وو یان» از استان لیان نینگ در شمال شرقی چین به خبرنگاران گفت، این دومین بار است که او به کاشغر سفر می کند و اعضای خانواده اش این شهر باستانی را خیلی دوست دارند. لذت بردن از شب نشینی عید بهار در این شهر باستانی، یک تجربه فراموش نشدنی برای آن هاست.

در مواجهه با افزایش تعداد گردشگران، کاشغر نیز آمادگی کامل برای پذیرایی از گردشگران دارد. در حال حاضر، حود ۷۰۰ هتل و مهمانسرا در منطقه کاشغر با بیش از ۴۰ هزار تختخواب وجود دارد که می تواند به درخواست اقامت گردشگران پاسخ دهد.

همزمان با رسیدن عید، اهالی شهر کاشغر نیز با هیجان بسیار در انتظار یک “شب نشینی در شهر من” هستند. زینب اوغلی عبدالرحمان از اهالی کاشغر گفت: امسال شب نشینی عید بهار در زادگاهم برگزار می شود و از این که می توانم در محل شب نشینی عید بهار را با اعضای خانواده و دوستانم تماشا کنم بسیار خوشحالم و افتخار می کنم.

خانم «شین ژنگ ژنگ» نیز گفت: امیدوارم در شب نشینی امسال شاهد استفاده بیشتر از عناصر فناوری پیشرفته باشیم و همراه با این شب نشینی، با دلگرمی، امید و نیروی فراوان از یک سال جدید پرانرژی استقبال کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا