برگزاری پیش درآمد شب ‌نشینی عید بهار رادیو و تلویزیون مرکزی چین در ژنو

«پیش درآمد شب ‌نشینی عید بهار» رادیو و تلویزیون مرکزی چین (سی ‌ام ‌جی) روز ۲ فوریه به وقت محلی (۱۳ بهمن) در کاخ ملل، دفتر سازمان ملل در ژنو برگزار شد.

این رویداد با موضوع اصلی «جشن گرفتن عید بهار چین، تماشای شب ‌نشینی سی ‌ام ‌جی»، با بهره ‌گیری از پیوند فرهنگ عید بهار، مبادلات انسانی و فرهنگی بین المللی و یادگیری متقابل تمدن‌ها را ترویج کرد. «تاتینانا والووایا» مدیرکل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، «چن شو» نماینده دائم چین در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو و سایر سازمان‌های بین المللی در سوئیس، «لی چنگ گانگ» نماینده دائم چین در سازمان تجارت جهانی، «نگوزی اوکونجو ایوالا» مدیر کل سازمان تجارت جهانی، «دارن تانگ» مدیر کل سازمان جهانی مالکیت معنوی، «ربکه گرینسپن» دبیر کل اجلاس تجارت و توسعه سازمان ملل و بیش از ۳۰۰ نماینده دائمی و دیپلمات‌های حاضر در ژنو از کشورهایی چون بریتانیا، بلژیک، لهستان، پاکستان، تایلند، کره جنوبی، مالزی، کوبا، اروگوئه، موریس و همچنین مقامات سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی در این مراسم حضور داشتند.

«شن های شیونگ»، معاون بخش تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین، در سخنرانی ویدئویی خود گفت: عید بهار مهمترین عید سنتی ملت چین است. چندی پیش، هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به اتفاق آرا قطعنامه‌ای را برای تعیین جشنواره عید بهار به عنوان تعطیلات سازمان ملل تصویب کرد و به طور کامل جذابیت تمدن چینی و فرهنگ شرقی را به نمایش گذاشت و ایده ارزش‌های فرهنگی متنوع و فراگیر مورد ترویج سازمان ملل را نشان داد. تماشای شب نشینی عید بهار در شب سال نو به یک رسم سال نو برای مردم چین تبدیل شده است. رادیو و تلویزیون مرکزی چین در برگزاری شب نشینی عید بهار ۲۰۲۴ همراه با پایبندی بر هدف اصلی آن یعنی «شادی، خوشحالی و خوشبختی» و با ترکیب «اندیشه، هنر و فناوری» و خلق بهترین برنامه‌ها از نظر نوآوری و خلاقیت و به شیوه‌ای تعاملی تلاش خواهد کرد احساسات عمیق و واقعی را به تماشاگران منتقل کند و یک ضیافت فرهنگی عالی و سرشار از خنده و شادی را در روزهای عید بهار برای چینی‌های سراسر جهان بر پا کند. امسال هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین است. رادیو و تلویزیون مرکزی چین مایل است با دوستانی از همه محافل سوئیس برای تعمیق تبادلات فرهنگی و همکاری و ترویج پیشرفت تمدن بشری باهم نقشه مدرنیزاسیون جهانی با توسعه صلح آمیز، همکاری های با منافع متقابل را مشترکا ترسیم کنند!

△شن های شیونگ، معاون بخش تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین

والووایا، مدیر کل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو گفت که عید بهار یک جشنواره سنتی با قدمت طولانی است و زمانی برای گردهمایی با اعضای خانواده و دوستان و همچنین زمانی برای خداحافظی با گذشته و استقبال از آینده است. در سال گذشته، جهان با چالش‌های زیادی روبرو بوده است. سازمان ملل متحد از تلاش‌های چین در حفاظت از چندجانبه گرایی، از بین بردن همه اشکال فقر و گرسنگی بسیار سپاسگزار است. چین نقش کلیدی در اجرای برنامه ۲۰۳۰ توسعه پایدار ایفا می‌کند. برای همه آرزوی سلامتی، موفقیت و شادی در سال قمری اژدها دارم!

△تاتینانا والووایا مدیر کل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو

سفیر «چن شو»، نماینده دائم چین در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو و سایر سازمان‌های بین المللی در سوئیس، گفت که مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ای برای تعیین عید بهار به عنوان تعطیلات سازمان ملل تصویب کرد و او بسیار خوشحال است که شادی جشنواره عید بهار را با کشورهای مختلف با کشورهای دیگر در سراسر جهان به اشتراک بگذارد و مشتاقانه از تنوع فرهنگی با حضور همه و ترویج یادگیری متقابل در میان تمدن‌ها استقبال می‌کند. چین به عنوان یکی از اعضای بنیانگذار سازمان ملل متحد، به ترویج سازندگی مدرنیزاسیون به همراه توسعه با کیفیت بالا ادامه خواهد داد. در عین حال، چین به پیشبرد همکاری‌های چندجانبه با سازمان ملل متحد ادامه و سهم بیشتری در صلح جهانی و توسعه مشترک ادا خواهد کرد.

△چن شو، نماینده دائمی چین در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو و سایر سازمان‌های بین‌المللی در سوئیس

«نگوزی اوکونجو ایوالا» مدیر کل سازمان تجارت جهانی  نیز در این مراسم سال اژدها را به مردم چین تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که همه کشورها بتوانند برای حل مشکلات مختلف جهان با یکدیگر همکاری کنند.

△  نگوزی اوکونجو ایوالا مدیر کل سازمان تجارت جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا