تعطیلات عید بهار چین، چگونه گردشگران چینی را جذب می کند؟

وب سایت آمریکایی “Fine Luxury Business Observer ” روز چهارشنبه ۳۱ ژانویه با انتشار مقاله ای تحت عنوان “بهترین مقاصد سفر برای عید بهار ۲۰۲۴ چین” اشاره کرد که همراه با ورود چین به فصل اوج گردشگری سالانه، رسانه های چینی پیش بینی می کنند که حمل و نقل جشنواره عید بهار رکورد جدیدی ثبت خواهد کرد و  پیش بینی می شود در این مدت تعداد سفرهای داخلی به ۹ میلیارد نفربار برسد.

سونگ هایان، استاد گردشگری بین المللی دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ گفت: «معمولا مقاصد آسیایی مانند هنگ کنگ، ماکائو، سنگاپور، تایلند و ژاپن بیشتر مورد پسند مسافران چینی در عید بهار قرار می گیرد. اما  طی سال های اخیر، مردم علاقه فزاینده ای به مقاصد لوکس جدید مانند دبی، عربستان سعودی و قطر نشان می دهند. جایگاه مالزی در فهرست برترین های گردشگران چینی به دلیل اعلام اخیر معافیت ۳۰ روزه از روادید متقابل در حال افزایش است. این سیاست باعث افزایش جستجو برای “مالزی” در میان گردشگران چینی شده است.

جانگ ذه سین، بنیانگذار پلتفرم فناوری گردشگری و فرهنگی چین موسوم به “Shangyoudi”، گفت: “هزاره های با تجربه سفر غنی بیشتر شده و آنان به دنبال تجربیات واقعی و شخصی هستند و دوست دارند با مردم محلی تعامل کنند و خود را در فرهنگ محلی غوطه ور سازند. انتخاب مسافران برای محل اقامت نیز در حال تغییر است. گردشگران به طور فزاینده ای بر مشارکت فرهنگی تمرکز می کنند. این گرایش که دنبال تجربیات غنی و پرمفهوم هستند، نشان دهنده تغییر گسترده تری در سفرهای جهانی است. مقاصدی که امکانات رفاهی سطح بالا و تجربیات فرهنگی غنی را ارائه می دهند به طور فزاینده ای مورد پسند مسافران قرار می گیرند.

جانگ ذه سین تاکید کرد، تغییرات در گردشگری مستلزم آن است که مقاصد گردشگری استراتژی های بازاریابی خود را تنظیم کنند، به ویژه در فصول اوج گردشگری مانند جشنواره عید بهار چین. ارائه تجربیات محلی شخصی‌شده عامل مهمی در جذب گردشگران چینی خواهد بود. علاوه بر این، درک اهمیت سفر خانوادگی و چند نسلی در فرهنگ چینی و ارائه خدمات مناسب می‌تواند به مقاصد در جلب مسافران چینی کمک کند. زیرا عید بهار در چین یک گردهمایی خانوادگی در فرهنگ چین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا