حسینى در نشست با بانوان اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار تاکید کرد؛ زنان در خط مقدم پرورش اخلاق اجتماعی و محیط زیست

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهردارى تهران با تاکید بر نقش بانوان در ترویج رفتارهای پایدار فرهنگى گفت: زنان در خط مقدم پرورش اخلاق اجتماعی هستند که حفظ محیط زیست را در اولویت قرار می‌دهد.

به گزارش روابط عمومى اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهردارى تهران؛ “حلیا سادات حسینى” در نشست صمیمانه ای که به مناسبت گرامیداشت مقام مادر و روز زن با حضور دکتر «سوده نجفی» عضو هیأت رئیسه و رئیس کمیته سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران، با بانوان شاغل در اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد، ضمن تبریک ایام ولادت و تسلیت به مناسبت سومین روز شهادت هموطنانمان در حادثه تروریستی کرمان، از زنان به عنوان حافظان حیاتی طبیعت، در بافت سنتی جامعه ایران و پرورش دهندگان و مسئول انتقال ارزش ها و اعمال به فرزندان خود یاد کرد .

وى به بیانات مقام معظم رهبرى و تاکیدات ایشان بر نقش زنان بر اساس تعالیم اسلامی گفت : در متون اسلامی بر احترام و مراقبت از خلقت تأکید عمیقی شده است. قرآن کریم به طبیعت و همه موجودات زنده احترام می گذارد و بر حفظ و اعتدال به عنوان وظیفه ای که بر عهده بشر است تأکید می کند.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهردارى تهران اظهار داشت : زنان در تهران نقش هایی را در حکمرانی و سیاست گذاری بر عهده گرفته اند و برای برنامه ریزی شهری پایدار و پروژه های شهر دوستدار محیط زیست تلاش می کنند. که دیدگاه آنها بسیار ارزشمند است.

حسینى با بیان اینکه نقش زنان زمانی که به عنوان رابط در جامعه عمل می کنند، بیشتر می شود به ذکر چند عنوان مثال در این زمینه پرداخت و گفت: تعاملات و ارتباطات زنان در اجتماع با یکدیگر  احساس مسئولیت مشترک در قبال محیط زیست را تقویت می‌کند. معتقدم همکاری جمعی به رهبری زنان می تواند به راه حل های محیط زیستى و داشتن شهرى زیست پذیرتر کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا