رکورد شکنی شمار افراد بی خانمان در آمریکا به روایت تصاویر

طبق یک گزارش دولتی که ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) منتشر شد، تعداد افراد بی خانمان در ایالات متحده با ۱۲ درصد افزایش رکورد بالای جدیدی را به ثبت رسانده است.

این بیشترین میزان بی خانمانی ثبت شده از سال ۲۰۰۷ است که دولت شروع به انجام این بررسی کرد و به طور عمده به علت بی خانمانی افرادی است که برای نخستین بار بی خانمان شده‌اند.

بیش از ۶۵۳ هزار نفر در یک شب در سال جاری میلادی بی خانمانی را تجربه کردند که حاکی از افزایشی ۱۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲ است.

سیاه‌پوستان آمریکایی همچنان بیش از همه تحت تاثیر این بحران قرار دارند و نیمی از خانواده‌های بی خانمان عیالوار را در آمریکا تشکیل می‌دهند. این نخستین بار در یک دهه است که شمار خانواده‌های بی خانمان در آمریکا افزایش یافته است. ۱۸۶ هزار نفر در قالب خانواده‌های دارای فرزند بی خانمان شده‌اند که حاکی از افزایشی ۱۶ درصدی است.

پنج شهر بزرگی که بیشترین جمعیت افراد بی خانمان را دارند، عبارتند از شهر‌های نیویورک، لس‌آنجلس، سیاتل، سَن دیه‌گو و دِنوِر. نیویورک هر سال بیشترین افزایش افراد بی خانمان را داشته است.

بیش از نیمی از جمعیت بی خانمان آمریکا در چهار ایالت هستند. ایالت کالیفرنیا ۲۸ درصد بی خانمان‌ها را که معادل بیش از ۱۸۱ هزار نفر است در خود جای داده است و پس از آن ایالت‌های نیویورک، فلوریدا و واشنگتن بیشترین شمار افراد بی خانمان را دارند.

کالیفرنیا همچنین بیشترین شمار بی خانمان‌های بدون سرپناه را دارد. بیش از ۱۲۰ هزار نفر در این ایالت در خیابان‌ها و پیاده‌رو‌ها زندگی می‌کنند. این رقم هشت برابر تعداد بی خانمان‌های بی سرپناه در ایالت فلوریداست که از این نظر پس از کالیفرنیا قرار دارد. کارشناسان می‌گویند این امر تا حد زیادی ناشی از افزایش چشمگیر بهای اجاره مسکن در سالی است که پشت سر گذاشته‌ایم.

تصاویر حاضر را عکاس خبرگزاری «شین‌هوا» در تاریخ ۲۳ دسامبر (۲ دی) در ایالت‌های نیویورک و کالیفرنیا گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا