امیدواری شی جین پینگ نسبت به نمایشگاه بین المللی واردات چین: بازار بزرگ چین به یک فرصت بزرگ جهانی تبدیل شود

ششمین نمایشگاه بین المللی واردات چین از ۵ تا ۱۰ نوامبر در شانگهای برگزار خواهد شد.

با مرور پنج دوره گذشته این نمایشگاه، “درهای باز” و “اشتراک گذاری فرصت ها” همواره کلمات کلیدی در پنج سخنرانی شی جین پینگ رهبر چین بوده است.

نمایشگاه بین المللی واردات چین اولین نمایشگاه با موضوع واردات در سطح کشور در سراسر جهان است و یک رویداد بزرگ در تاریخ توسعه تجارت بین المللی به شمار می رود. شی جین پینگ شخصا این نمایشگاه را برنامه ریزی، هدایت و ترویج کرد تا بازگشایی ها را گسترش داده و بازار بزرگ چین را به فرصتی گسترده برای جهان تبدیل کند. در حال حاضر نمایشگاه بین المللی واردات چین به پنجره ای برای ایجاد چارچوب جدید توسعه چین، سکویی برای پیشبرد گشایش در سطح بالا و محصول عمومی بین المللی تبدیل شده است که در جهان به اشتراک گذاشته می شود.

شی جین پینگ خاطرنشان کرد که درهای باز باعث پیشرفت می شود، انزوا به ناچار به عقب ماندگی منجر می شود. در مواجهه با درگیری ها و مناقشات، مشورت و همکاری رویکرد درستی است. در صورتی که با یکدیگر رفتار برابر داشته باشیم، یکدیگر را درک کرده و به تفاهم می رسیم و این گونه هیچ مشکلی باقی نمی ماند که قابل حل نباشد.

وی گفت: ما باید در جست و جوی توسعه از طریق درهای باز، تعمیق تبادلات و همکاری، «دست یکدیگر را بگیریم» نه این که «دست ها را رها کنیم» و بر «برداشتن مانع» به جای «مانع سازی» پایبند باشیم.

ما باید به مفهوم همکاری برد- برد و اعتماد به جای سوء ظن برسیم و دست در دست هم دهیم و به جای اتهام وارد کردن، رایزنی داشته باشیم، نیز با اولویت دادن به منافع مشترک همه کشورها و ترویج جهانی شدن اقتصادی، بازتر، و فراگیرتر بوده و بر منافع مشترک، متعادل و برد- برد پایبند باشیم و گشایش مشترک با همکاری برد-برد را ترویج کنیم.

ما باید از باز بودن برای رفع مشکلات توسعه و اجماع قدرت همکاری بهره مند شویم.

رهبر چین تاکید کرد: ما باید با درهای باز مشکل  توسعه را حل کنیم و با گشایش به اجماع نیروهای همکاری پرداخته و به دنبال رفاه و شکوفایی باشیم و به این صورت مشترکا به بهره برداری برسیم. در عین حال ضمن پیشبرد جهانی شدن اقتصاد، نیروی محرکه توسعه کشورها را تقویت بخشیم تا نتایج توسعه عادلانه به نفع مردم همه کشورها باشد.

شی جین پینگ بارها تاکید کرده است که درهای باز چین نه تنها بسته نخواهد شد، بلکه روز به روز بازتر می شود. چین همواره نیروی محرکه مثبت و پایدار برای رشد اقتصاد جهان صادر خواهد کرد و همیشه بازاری بزرگ و پویا برای کشورها به دنبال فرصت‌های تجاری خواهد بود. چین همواره سهم مثبت در اصلاحات حکمرانی جهانی خواهد داشت!

شی جین پینگ اظهار داشت که کشورش حامی همکاری های بین المللی و چندجانبه گرایی است. پس از پیوستن به سازمان تجارت جهانی، چین به گسترش فضای باز خود ادامه داده و چشمه‌ توسعه چین را فعال ساخته و منبعی از آب آن چشمه را برای اقتصاد جهانی رها ساخته است. چین به طور فعال در همکاری با سازمان ملل متحد، گروه بیست، اپک، بریکس و مکانیسم های دیگر برای ترویج مشترک توسعه جهانی شدن اقتصادی شرکت می کند و فعالانه در مقابله با  تغییرات اقلیمی، حفاظت از امنیت غلات جهان و امنیت انرژی حضور یافته و به ارائه کمک های بیشتر به سایر کشورهای در حال توسعه در چارچوب همکاری جنوب-جنوب ادامه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا