انتشار رسمی پادکست چندزبانه «داستان شی جین پینگ» در سراسر جهان

پادکست چندزبانه و پادکست رسانه‌ای یکپارچه «داستان شی جین پینگ» که با دقت فراوان توسط رادیو و و تلویزیون مرکزی چین CGTN تولید شده، رسما در فرانکفورت آلمان برای جهان رونمایی شد و همزمان در بیش از ۶۰ رسانه اصلی در کشورهای اروپایی در دسترس قرار گرفت.

۸۰ رسانه جریان اصلی خارجی از جمله «خبرنگاران خارجی»، «گروه رسانه‌ای کارآفرین فرانسه»، «رادیو اقتصادی اسپانیا» و «مجله روسی» محتوای این پادکست و محصولات رسانه‌ای یکپارچه را منتشر کردند.

گزارش‌های مرتبط توسط ۸۱۷ رسانه آنلاین جریان اصلی خارجی در بیش از ۲۰ کشور و منطقه از جمله ایالات متحده، انگلیس، کانادا، هند و آلمان باز نشر شده و به دست بیش از ۴۰۰ مخاطب خارجی بالقوه می‌رسد.

پادکست چندزبانه «داستان شی جین پینگ» شامل نسخه‌هایی به زبان‌های انگلیسی، اسپانیولی، فرانسوی، روسی و عربی است. این نخستین بار است که تجربیات و داستان‌های آقای «شی» طی دوران کاری وی در «جنگ‌دینگ»، «فوجیان»، «جه‌جیانگ»، «شانگهای» و دیگر مناطق در سطح کشورهای خارجی بازگو و منتشر می‌شود.

این محصول رسانه‌ای بیشتر با هدف تاثیرگذاری بر جوانان و مخاطبان خارجی تحصیل کرده تولید شده است. پادکست فوق از بیان بین‌المللی، سبکی ساده و ارائه داستان‌محور برای مخاطبان خارجی استفاده کرده تا فرایند تشکیل فلسفه حکمرانی دبیرکل و منطق تارخی و منطق کاربردی پشت آن را شرح دهد. پادکست مذکور ریشه‌های نظری و اساس کاربردی اندیشه شی جین پینگ در خصوص سوسیالیسم با ویژگی‌های چینی برای دوران جدید را تبیین می‌کند.

پادکست چندزبانه «داستان شی جین پینگ» تا کنون به صورت پخش آنلاین در پلتفرم‌های پادکست جریان اصلی سراسر جهان مانند «اسپاتیفای»، «زنو»، «آووکس»، «سیبل» و دیگر پلتفرم‌های پادکست اروپایی ارائه شده که بیش از ۱۸۰ کشور را پوشش می‌دهد. این محصول همچنین در بسیاری از کشورها و مناطق فهرست بندی بازار پادکست ارائه شده است.

«وو کِن» سفیر چین در آلمان، «دانیلو تورک» رئیس جمهور سابق اسلونی و «مایکل شومان» رئیس «انجمن توسعه اقتصادی و تجارت خارجی فدرال آلمان» در مراسم رونمایی پادکست حضور داشتند.

سفیر چین در آلمان گفت: پادکست «داستان شی جین پینگ» منعکس کننده فلسفه حکومت‌داری مردم‌محور شی جین پینگ است و به مخاطبان آلمانی و اروپایی بیشتری اجازه می‌دهد تا داستان حکمرانی حزب کمونیست چین، داستان تلاش مردم چین برای تحقق رویاهایشان و داستان پایبندی چین به توسعه صلح آمیز و همکاری برد-برد را درک کنند.

وی افزود این پادکست همچنین برای مخاطبان خارجی امکان درک مفاهیم توسعه چین، مسیرهای توسعه و سیاست‌های داخلی و خارجی این کشور را فراهم می‌کند تا فهم جامع‌تری از چین داشته باشند و این کشور را عینی‌تر ببینند و منطقی‌تر درک کنند.

«دانیلو تورک» رئیس جمهور سابق اسلونی نیز در مراسم رونمایی گفت: من بسیار علاقه مند تجربه شی جین پینگ در فوجیان هستم که در پادکست به آن اشاره شد. شی جین پینگ ۱۷ سال در فوجیان کار کرد و آن را به یک منطقه بسیار باز و دروازه‌ای به سوی جنوب شرق آسیا و حتی به سوی کل جهان تبدیل نمود. من در سال ۲۰۱۷ افتخار داشتم که به سخنان شی جین پینگ در پکن درباره چگونگی پاسخ به نیازهای روزافزون مردم چین برای داشتن یک زندگی بهتر و چگونگی خدمت بهتر به مردم، گوش کنم. می‌توان درک کرد که این پرسشی است که او همواره درباره آن فکر می‌کند.

«بو شی‌ون» مدیر سابق «اداره همکاری بین‌المللی» ایالت «هسه» آلمان هم گفت: رئیس جمهور شی جین پینگ، رئیس جمهور کشور چین به دنیا نیامده است. او دهه‌ها در مناطق محلی کار کرده و تجربه کاری فراوانی اندوخته است. شی همواره رفاه مردم را در اولویت قرار داده و جرات رویارویی با مشکلات، ارتباط با مردم و یافتن راه حل برای مشکلات را داشته و او را به این شخصیت امروزی تبدیل کرده است.

پادکست به یک میدان افکار عمومی تبدیل شده جایی که رسانه‌های جریان اصلی بین‌المللی در آن رقابت دارند. تعداد پادکست‌ها در سطح جهان رشدی سریع داشته به گونه‌ای که از بیش از یک میلیون در سال ۲۰۲۱ به بیش از سه میلیون در حال حاضر رسیده است.

مخاطبان پادکست هم به ۴۶۰ میلیون نفر رسیده و پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۲۴ از ۵۰۰ میلیون نفر عبور کند.

CGTN طی سال‌های اخیر با دقت روند ارتباطات شنیداری بین‌المللی را دنبال کرده و به تولید محصولات پادکست با کیفیت بالا ادامه داده است.

این رسانه اکنون به بزرگترین تولید کننده محتوای پادکست زبان خارجی در چین تبدیل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا