امضای تفاهم نامه همکاری رادیوو تلویزیون مرکزی چین با کمیته برگزاری بازی های المپیک پاریس

به مناسبت راه اندازی رسمی همکاری های راهبردی رادیو و تلویزیون مرکزی چین و کمیته برگزاری بازی های المپیک پاریس، روز دوشنبه ۲۳ اکتبر به وقت محلی، شن های شیون معاون بخش تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین با تونی استانگه رییس کمیته برگزاری بازی های المپیک پاریس به نمایندگی از دو طرف درباره ترویج بازی های المپیک پاریس، تولید برنامه های اختصاصی و موضوعات دیگر تفاهم نامه همکاری دوجانبه را امضا کردند.

همین روز ریما عبدالمالک وزیر فرهنگ فرانسه در کاخ لوور با هیات نماینده رادیو و تلویزیون مرکزی چین در راس شن های شیون دیدار کرد و همکاری همه جانبه رادیو و تلویزیون مرکزی چین با کمیته برگزاری المپیک پاریس را تبریک گفت و افزود که در انتظار گسترش همکاری های وزارت فرهنگ فرانسه با رادیو و تلویزیون مرکزی چین در تولید برنامه های سینمایی و تلویزیونی، فرهنگ سنتی، آثار هنری دیجیتال و غیره است.

سال آینده مصادف با شصتمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین چین و فرانسه است. برای عملی شدن شناخت مشترک حاصل شده توسط رئیس جمهور شی جین پینگ و رئیس جمهور امانوئل ماکرون در جریان دیدارها، رادیو و تلویزیون مرکزی چین و کمیته برگزاری بازی های المپیک پاریس به تبادل نظر گسترده ای پرداخته اند.

طبق موضوعات این تفاهم نامه، رادیو و تلویزیون مرکزی چین و کمیته سازماندهی المپیک ۲۰۲۴ پاریس با تعمیق همکاری ها، به طور گسترده در پلتفرم های گوناگون رادیو و تلویزیون مرکزی چین بازی های المپیک پاریس را معرفی و با تمرکز بر موضوع “از پکن تا پاریس” داستان های المپیک این دو شهر را بیان کرده و برنامه های اختصاصی درباره بازی های المپیک راه اندازی خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا