جوان قزاق: پس از ۹ سال آقای شی همچنان مرا به یاد می آورد

ماه سپتامبر سال 2013 میلادی، شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین طی یک سخنرانی در قزاقستان داستانی را درباره یک جوان قزاق به نام روسلان تولینوف تعریف کرد که آن جوان هنگام تحصیل در دانشگاه استان های‌نان چین برای نجات جان یک دختر نه ساله چینی، خون خود را به عنوان یکی از گروه های خونی کمیاب اهدا کرده بود. آقای شی در آن سخنرانی او را "سفیر دوستی چین و قزاقستان" خواند.

ماه سپتامبر سال ۲۰۱۳ میلادی، شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین طی یک سخنرانی در قزاقستان داستانی را درباره یک جوان قزاق به نام روسلان تولینوف تعریف کرد که آن جوان هنگام تحصیل در دانشگاه استان های‌نان چین برای نجات جان یک دختر نه ساله چینی، خون خود را به عنوان یکی از گروه های خونی کمیاب اهدا کرده بود. آقای شی در آن سخنرانی او را “سفیر دوستی چین و قزاقستان” خواند.

نه سال بعد، روسلان تولینوف که همچنان در های‌نان چین زندگی می‎کرد در بندر یانگ‌پو استان های‌نان با آقای شی دیدار کرد. رئیس جمهور چین در این دیدار روسلان تولینوف را فورا شناخت و استقبال خود را از حضور استعدادهای بین المللی در چین بیان کرد.

روسلان تولینوف که از ۱۶ سالگی به چین آمده و اکنون در اداره توسعه اقتصاد بین المللی استان های نان چین مشغول کار است، گفت: چین در یک دهه گذشته شاهد تغییرات بزرگی بوده است. رئیس جمهور شی ایده‌های مدرن بسیاری دارد و یک رهبر بسیار عاقل و خردمند است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا