تأکید شی جین پینگ بر ضرورت تقویت حفاظت از زمین های کشاورزی در دومین جلسه کمیسیون مرکزی مالی و اقتصادی چین

شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین روز پنجشنبه، هنگام ریاست نشست کمیسیون مرکزی امور مالی و اقتصادی کشور بر ضرورت تقویت حفاظت مؤثر از زمین های کشاورزی و بهبود کامل این زمین ها در جهت گسترش فضا برای تولیدات کشاورزی تأکید کرد.

در این جلسه اعلام شد، پس از برگزاری هجدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین، کمیته مرکزی این حزب مجموعه ای از تدابیر گوناگون را برای تضمین حفظ زمین های کشاورزی در سطح بالاتر از خط قرمز ۱۲۰ میلیون هکتار و جلوگیری از روند کاهش مجموع اراضی کشاورزی در چین به کار گرفته است.

در این نشست همچنین با اشاره به دشوارتر شدن وظیفه حفاظت از زمین های کشاورزی در عصر جدید به ضرورت تسریع تلاش های فوری برای تقویت اراضی قابل کشت پرداخته شد.

همچنین این نشست خواستار بهبود کامل کیفیت زمین های کشاورزی و تبدیل کردن آنها از اراضی ابتدایی برای کشاورزی به زمین های حاصلخیز و مناسب برای کشت و کار و با قابلیت دادن برداشت محصول بالا بدون در نظر گرفتن هر گونه خشکسالی و یا بارش بیش از حد شد.

به گفته حاضران در این نشست باید ضمن تلاش برای تقویت پژوهش ها و پیشرفت در زمینه علم و فناوری، میزان سرمایه گذاری در تولید افزایش یابد و به کاوش برای یافتن الگوهایی به منظور گذر کردن از موانع طبیعی و سطح محدود زمین های کشاورزی زیر کشت سنتی در چین پرداخته شود.

آنان همچنین افزودند باید فرایند اصلاح و زیر کشت بردن مجدد زمین های تحت مالکیت غیرقانونی به شکلی واقع گرایانه، با احترام به قوانین و در جهت حفظ منافع کشاورزان صورت بگیرد.

این نشست همچنین در مورد بهره برداری از خاک های شور و قلیایی نیز خواستار تلاش برای تغییر محیط خاک های شور و قلیایی و جلوگیری مؤثر از شور شدن زمین های حاصلخیز و استفاده از زمین هایی با خاک شور و قلیایی با توجه به شرایط محلی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا