ملاقات معاون رئیس مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی با مقامات رادیو و تلویزیون مرکزی چین

«لِچِسا تسنولی» معاون رئیس مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی روز شنبه ۱۹ اوت (۲۸ مرداد) با «شن های‌شیونگ»، معاون بخش تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و مدیر رادیو و تلویزیون مرکزی چین و هیئت همراه در کیپ تاون دیدار کرد.

شایان ذکر است که رادیو و تلویزیون مرکزی چین در این سفر با MultiChoice Group بزرگترین پلتفرم پخش زنده ماهواره‌ای در آفریقا به توافق همکاری دست یافته است.

 تسنولی تاکید کرد که محافل‌ مختلف آفریقای جنوبی در انتظار سفر «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین به این کشور هستند و اطمینان دارد که آفریقای جنوبی و چین که دارای روابط دوستی برادرانه هستند، حتمی در زمینه‌های گسترده‌تر به ثمرات همکاری نایل آمده و توسعه نظم بین‌المللی را در جهت عادلانه تر و معقول‌تر ترویج خواهند داد.

شن های‌شیونگ در ملاقات با تسنولی اظهار داشت امسال مصادف است با بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط چین و آفریقای جنوبی و دهمین سالگرد طرح ابتکار «کمربند و جاده». رادیو و تلویزیون مرکزی چین مایل است به اتفاق مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی به ایجاد جامعه چین و آفریقای جنوبی با سرنوشت مشترک در سطح بالاتر نقش شایانی را ایفاء کند.

MultiChoice Group و رادیو و تلویزیون مرکزی چین همین روز در کیپ تاون به توافق همکاری دست یافتند.

شن های‌شیونگ در ملاقات با «فلیسو»، مدیر بخش تجارت رسانه MultiChoice Group اظهار کرد که شی جین پینگ رئیس جمهور چین در پانزدهمین اجلاس سران بریکس حضور می‌یابد و بطور رسمی از آفریقای جنوبی دیدار خواهد کرد. امیدوار است دو طرف با استفاده از پوشش این رویداد، همکاری‌های خود را در زمینه‌های خبری، مستند و رسانه‌های جدید تعمیق بیشتری بخشند و در ارتقای مبادلات و همکاری چین و آفریقا در زمینه تبادلات مردمی و ایجاد جامعه چین و آفریقا با سرنوشت مشترک نقشی بزرگتر را ایفاء کنند.

فلیسو در این ملاقات اظهار کرد که برنامه‌های سطح بالایی که توسط رادیو و تلویزیون مرکزی چین تولید شده در آفریقا مورد استقبال پرشور قرار گرفته و به مردم آفریقایی اجازه داده عمیقا با تغییرات عظیم چین آشنا شوند. MultiChoice Group مایل است همکاری‌های عملی با رادیو و تلویزیون مرکزی چین را گسترش داده و به همکاری‌های با کیفیت بالای دو طرف یاری رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا