دیدار شی جین پینگ با مردم مناطق سیل زده استان هی لونگ جیانگ

تابستان امسال، بر اثر ورود توفان “دو سوروی” به مناطق شمالی چین و بارندگی های شدید در شمال و شمال شرق  و سایر نقاط چین برخی مناطق شاهد جاری شدن سیل بودند.

در این مدت شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین که همواره از نزدیک بر امور مقابله با سیل، امدادرسانی به مصیبت دیدگان  و بازسازی  پس از فاجعه نظارت داشته است،  صبح روز ۷ سپتامبر، برای بازدید و ابراز همدردی با مردم آسیب دیده به شهر شانگ جی استان هی لونگ جیانگ واقع در شمال شرقی چین رفت.

در اوایل ماه اوت، شهر شانگ جی شدیدترین بارندگی خود را پس از سال ۱۹۵۷ متحمل شد. نزدیک به ۲۸هزار هکتار  از محصول غلات این منطقه تحت تأثیر قرار گرفتند.

رئیس جمهور شی جین پینگ در این سفر از دهکده لونگ وانگ میائو(معبد شاه اژده ها) دیدار کرد که در بخش لائوجی جی شهر شانگ جی قرار دارد و نام خود را از معبد شاه اژدها گرفته که در محل قدیمی این دهکده قرار داشته است. در این سیل، ۵۸.۸ درصد از زمین های زراعی این دهکده  متضرر شدند.

چندی پیش، جلسه کمیته دائمی دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین درباره پیشگیری و کاهش تأثیر بلایای طبیعی بر کشاورزی برنامه ریزی های لازم را انجام داد و خواستار احیای فوری زمین های کشاورزی و تأسیسات کشاورزی آسیب دیده، سازماندهی کشاورزان برای کشت مجدد، به حداقل رساندن خسارات کشاورزی شد تا امنیت غذایی ملی تضمین شود.

با توجه به اینکه اکنون یک دوره کلیدی از سال برای تولید غلات است، در دهکده لونگ وانگ میائو، دبیر کل شی جین پینگ برای بررسی وضعیت میزان آسیب به شالیزارها حاضر شده و خود کار پیشگیری و کاهش بلایای کشاورزی را بیشتر هدایت می کند.

در دهکده لونگوانگمیائو ، شی جین پینگ در امتداد کوچه های دهکده قدم زد تا خانه های آسیب دیده در دو طرف و پیشرفت بازسازی  زیرساخت ها را دیدن کند.

در این سیل ۲۸۵۰۰ خانوار و ۷۹۰۰۰ نفر در شهر شانگ جی متضرر شدند. دهکده لونگ وانگ میائو که در آن روز  شی جین پینگ  بازدید کرد ، دارای ۳۲۷ خانوار ثبت شده و ۱۹۳ خانوار ساکن دائمی است. این بار ساختمانهای ۱۴۵ خانوار  در اثر سیل آسیب دیده است.

صبح روز پنجشنبه  شی به منازل روستائیان آسیب دیده مراجعه کرد و با جزئیات از این فاجعه و وضعیت تامین زندگی آنان مطلع شد و ابراز امیدواری کرد که همگان اعتماد به نفس خود را راسخ کنند، بر مشکلات فائق آیند و  تولید عادی و نظم زندگی در اسرع وقت را احیا کنند و روزگار بهتری را بگذرانند.

دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین همواره اهمیت زیادی برای کنترل سیل و امدادرسانی به بلایای طبیعی قائل بوده است. او به ویژه تأکید کرد که باید این مفهوم را ایجاد کرد که زندگی انسان با ارزش ترین است.

مبارزه با بلایای طبیعی یک مسئله ابدی برای بقا و توسعه بشر است و قدرت همه مردم را جمع می کند و نشان دهنده احترام یک حزب سیاسی و احترام یک کشور به امنیت جانی و زندگی مردم است.

دبیر کل شی در دهکده لونگ وانگ میائو  با احساسی گفت: “من برای مناطق فاجعه زده دلسوزم . در چین، زمانی که مردم با مشکلات روبرو می شوند، ما هنوز باید برتری نظام سوسیالیستی را ایفا کنیم ، یعنی اگر یک طرف مشکل دارد، همه طرف ها از آن حمایت خواهند کرد و کشور حمایت کامل خواهد کرد. امیدوار است کارهای امدادرسانی و بازسازی با موفقیت کامل صورت گیرد.

ما در طول طوفان با هم کار می کنیم و مردم در اولویت هستند. این نشانه واضح سفر دبیر کل شی جین پینگ به شهر شانگ جی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا