بازدید همسر رهبر چین از مقر یونسکو

«پنگ لی یوان»، همسر «شی جین پینگ» رهبر چین و فرستاده ویژه یونسکو برای ترویج آموزش دختران و زنان، صبح روز دوشنبه ششم ماه مه (۱۷ اردیبهشت)، جهت بازدید از مقر یونسکو در پاریس دعوت شد.

«ادره آزوله» مدیر کل یونسکو همراه خانم پنگ از «نمایشگاه دستاوردهای ده ساله همکاری بین چین و یونسکو» بازدید کرد و از نقش چین در ترویج توسعه آموزش دختران و زنان در سراسر جهان شایسته قدردانی نمود.

خانم پنگ تازه‌ترین پیشرفت‌های چین در ترویج آموزش دختران و زنان، به ویژه دستاوردهای حاصل شده در پروژه «غنچه‌های بهاری» را به آزوله معرفی کرد و گفت، طی اقدامات ده ساله‌ به عنوان فرستاده ویژه یونسکو برای ترویج آموزش دختران و زنان، من از مدارس بسیاری از کشورهای جهان بازدید کرده‌ام و بسیار خوشحالم بیشتر زنان جهان از طریق دریافت آموزش، سرنوشت خود را تغییر داده و از روزهایی شادی بهره مند می‌شوند. ترویج آموزش و پرورش برای دختران و زنان یک امر بزرگ است که با پیشرفت اجتماعی و سرنوشت مشترک بشر ارتباط دارد.

وی تاکید کرد چین مایل است به اتفاق یونسکو، همه طرف‌ها را به افزایش سرمایه‌گذاری در آموزش دختران و زنان در سراسر جهان تشویق کنند تا کمک‌های لازم را در اختیار بیشتر زنان برای کسب حقوق تحصیل برابر و ایجاد آینده‌ای بهتر بگذارد.

آزوله نیز از اقدامات و کمک‌های خانم پنگ لی یوان به عنوان فرستاده ویژه یونسکو بسیار قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با تقویت مبادلات و همکاری با چین، توسعه امور آموزش و پرورش دختران و زنان جهان را ترویج کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا