بازدید بانوی اول چین از موزه اورسی با همراهی همسر رئیس جمهور فرانسه

بعد از ظهر روز  دوشنبه ۶ مه به وقت محلی، پنگ لی‌یوان، همسر شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین به همراهی بریژیت مکرون، همسر رئیس جمهور فرانسه، در پاریس از موزه اورسی بازدید کرد.

پنگ لی‌یوان در این بازدید گفت: مردم چین و فرانسه هر دو هنر نقاشی را بسیار دوست دارند و امیدوارم که دو طرف تبادلات بیشتری را انجام دهند تا مردم دو کشور بتوانند جذابیت فرهنگی یکدیگر را بیشتر احساس کنند و درک متقابل آنها از یکدیگر عمیق‌تر شود. امید است که هنرمندان هر دو کشور تبادلات و یادگیری متقابل را تقویت کنند، به یکدیگر الهام بخشند و آثار هنری نفیس بیشتری خلق کنند.

در تالار این موزه، بانوان اول دو کشور با دانشجویان فرانسوی گفتگویی صمیمانه داشتند. دانش آموزان تجربیات خود را از یادگیری زبان چینی به اشتراک گذاشتند و عشق خود به فرهنگ چین را ابراز کردند.

پنگ لی‌یوان آنان را تشویق کرد که سخت تلاش کنند تا زبان چینی را خوب یاد بگیرند و در صورت ممکن برای تبادل و مطالعه به چین بروند و یک چین واقعی و سه بعدی را از نزدیک احساس کنند. او گفت: امیدوارم دانشجویان به سفیران جوان دوستی چین و فرانسه تبدیل شوند و با ایجاد یک پل ارتباطی بین دو ملت، دوستی چین و فرانسه را از نسلی به نسل دیگر منتقل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا