برگزاری کنفرانس مطبوعاتی مربوط به معیشت مردم مجلس ملی نمایندگان خلق چین

کنفرانس مطبوعاتی مربوط به معیشت مردم دومین نشست چهاردهمین مجلس ملی نمایندگان خلق  بعد ازظهر ۹ مارس (۱۹ اسفند) برگزار شد. چهار وزیر از وزارت آموزش و پرورش، وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی، وزارت مسکن و توسعه شهری و روستایی اداره دولتی کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین به سؤالات خبرنگاران چینی و خارجی در مورد موضوعات مرتبط پاسخ داد.

«هوای جین‌پِنگ» وزیر وزارت آموزش و پرورش چین اظهر داشت: کمبودهای کمیتی دیگر جنبه اصلی تضاد نیستند. برای ساخت کشور قدرتمند تحصیلی باید در پرورش استعدادهای نوآورانه و تقویت قابلیت پرورش مستقل تلاش کرد که این یک حرکت کلیدی و راه حل برای پاسخگویی به تقاضای توسعه نیروهای تولید با کیفیت جدید و تحقق مدرنیزاسیون به سبک چینی است.

وانگ شیائو پینگ وزیر منابع انسانی و تامین اجتماعی چین  بر بهبود وضعیت اشتغال به کار و اقتصاد کشور تاکید کرد.وی با اشاره به آغاز خوب بازار اشتغال به کار و احیای کسب و کارهای شرکتها و بازگشت کارگران مهاجر روستایی به پست‌های کار خود، بر تقاضای زیاد به نیروهای مستعد در زمینه های هوش مصنوعی و داده‌های بزرگ تایید کرد.

این مقام چینی افزود: تقاضا برای صنایع خدماتی مانند مراقبت های بهداشتی، اقامتی و پذیرایی ، صنایع فرهنگی و گردشگری  افزایش یافته، تقاضای استخدام در شرکت های کوچک و به طور قابل توجهی رشد کرده و تقاضا برای تکنیسین‌ها به سرعت فزونی گرفته است. این تغییرات در بازار کار، کاملاً تأیید می کند که بهبود اقتصادی فعلی چین در حال تثبیت و بهبود است و پتانسیل مصرف خدماتی در حال افزایش است و همچنین نشان دهنده ترفیع صنایع سنتی و رشد سریع نیروی تولید با کیفیت جدید و فرصت‌های جدید ناشی از آن است.

«نی هونگ»، وزیر مسکن و توسعه شهری و روستایی، هدف از نوسازی شهری را زیست‌پذیرتر، انعطاف‌پذیرتر و هوشمندتر کردن شهرها دانست تا مردم بتوانند راحت‌تر، ایمن‌تر و شادتر در شهر زندگی کنند. در گزارش کار دولت امسال مطرح شد که اقدامات نوسازی شهری به شکلی با ثبات اجرا شود، پایداری در پیشرفت در عین حفظ ثبات، ارتقای ثبات از طریق پیشرفت و ابتدا سازندگی و سپس تخریب صورت گیرد.

این مقام افزود امسال سه مشکل اساسی وجود دارد که باید حل شود.اول اینکه اجرای پروژه‌های معیشت مردم است. گزارش کار دولت عنوان کرد که مشکلاتی مانند نصب آسانسور و پارکینگ در محلات قدیمی باید حل شود و ساخت تاسیسات بدون مانع و سازگار با زندگی سالمندی تقویت شود. ما در نظر داریم امسال ۵۰ هزار محله قدیمی دیگر را بازسازی کنیم و تعدادی مجتمع کامل بسازیم.

دوم پروژه لاینینگ است. در این گزارش آمده است که باید بهبود شبکه لوله‌های زیرزمینی شهری تسریع بخشیده شود.

سوم پروژه ایمنی است. در گزارش کار دولت بر ساخت شهر زیست‌پذیر، انعطاف پذیر و هوشمند تاکید شده است.

«وانگ هه شنگ»، رئیس اداره دولتی کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین اشاره کرد: چین با استفاده کامل از تازه‌ترین دستاوردهای علمی و فناوری و فناوری اطلاعات، دقت کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها را ارتقای بخشیده و بزرگترین سیستم گزارش دهی مستقیم بیماری‌های عفونی در جهان را ایجاد کرده است. میانگین زمان گزارش از ۵ روز به ۴ ساعت کاهش یافت. یک سیستم فنی برای شناسایی سریع ۳۰۰ عامل بیماریزا در مدت ۷۲ ساعت در سطح ملی ایجاد شده است. همه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های استانی و ۹۰ درصد مرکز شهری دارای قابلیت آزمایش اسید نوکلئیک و جداسازی ویروس هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا