نمایش عظمت زیبایی و رفاه شین‌ جیانگ با یک اجرای ۸ دقیقه‌ای در شب‌نشینی عید بهار

زیبایی شین جیانگ بعد از یک نمایش هشت دقیقه‌ای ترانه و رقص که جمعه شب در رویداد فرعی «کاشغر شین جیانگ» شب‌نشینی عید بهار ۲۰۲۴ رادیو و تلویزیون مرکزی چین (CMG) که به «چون‌وان» نیز معروف شده، باز هم مردم چین را شیفته خود کرده است.

این اجرا از طریق سبک قومی متنوع و رنگارنگ روی صحنه رفت و چکیده‌ای پر رونق و مرفه از شین جیانگ را در معرض دید مخاطبان قرار داد.

رویداد فرعی کاشغر شب‌نشینی عید بهار در کنار این شهر باستانی واقع شده بود.

۱۲ عمارت رویایی با سقف‌های متقاطع جلوه‌ای خاص دارند و با نورهای خیره‌کننده صحنه‌ای باشکوه را به وجود آورده‌اند به گونه‌ای که بینندگان را به دنیایی رویایی منتقل می‌کند. «دلربا» بازیگر اویغور چین، «وانگ هونگ‌وی» خواننده، «یو منگ‌لونگ» بازیگر و «ایر» خواننده اویغور چین از جمله ستاره‌های این نمایش چند دقیقه‌ای بودند.

کاشغر این شهر باستانی هزار ساله از جذاب‌ترین طعم قومیتی و عمیق‌ترین میراث فرهنگی در شین جیانگ برخوردار است. این شهر با ترکیب مناظر طبیعی و فرهنگی یکی از متمایزترین و جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در شین جیانگ محسوب می‌شود.

گزارش روزنامه «مردم» در روز شنبه به نقل از «لی می‌لان» کارگردان چهار رویداد فرعی چون‌وان، نوشت: برپایی رویداد فرعی کاشغر یک گزینه ایده‌آل برای نمایش سیمای شین جیانگ و منابع فرهنگی و گردشگری غنی آن است. کاشغر نخستین محل برگزاری رویداد فرعی شب‌نشینی عید بهار بود.

«چین جنگ» کارگردان ارشد رویداد فرعی کاشغر نیز گفت: ما بام‌های ۱۲ اقامتگاه عادی این شهر باستانی را انتخاب کردیم و صحنه‌های نمایش کوچکی روی آنها ساختیم. رقاصان از گروه‌های مختلف قومی روی این صحنه‌ها هنرنمایی کردند و به زیبایی رقصیدند درست مثل صحنه‌های زندگی روزمره‌ای که در این خانه‌ها جریان دارد.

دلربا جمعه شب پس از اجرا در رویداد فرعی کاشغر در شبکه اجتماعی نوشت: از پیوستن به رویداد فرعی کاشغر و اجرای برنامه احساس افتخار می‌کنم، این بازگشت به زادگاهم است! امیدوارم اجرای من یعنی «رقص و موسیقی شین جیانگ» بتواند طعم ویژه ترانه خوانی و رقص قومی شین جیانگ را به ارمغان بیاورد و به مخاطبان کمک کند از نوع متفاوت سال نو لذت ببرند. شین جیانگ یک جای فوق‌العاده است و از همه مردم در آنجا استقبال می‌شود!

این نخستین بار است که رویداد فرعی شب‌نشینی عید بهار CMG در جنوب شین جیانگ برگزار شده است. تحلیلگران معتقدند این اقدام نشان‌دهنده اعتماد دولت به وضعیت امنیت در این منطقه است.

«لی وی» پژوهشگر «موسسه روابط بین‌الملل معاصر» و کارشناس ضد تروریسم به روزنامه «گلوبال تایمز» گفت: برگزاری رویداد فرعی در جنوب شین جیانگ دستاوردهای چین در حوزه ضد تروریسم و حفظ امنیت در منطقه شین جیانگ را به نمایش گذاشت.

وی خاطر نشان کرد قبلا جنوب شین جیانگ با تهدیدات نسبتا جدی از جانب عناصر تروریست مواجه بود به گونه‌ای که تاثیر منفی بر عملکرد عادی بازارهای محلی و زندگی روزمره مردم داشت.

لی افزود: با این همه با تدابیر موثر و مدیریت فراگیر دولت چین، سال‌هاست فعالیت‌های تروریستیی در این منطقه دیده نشده و همین نشان‌دهنده بهبود چشمگیر وضعیت امنیت محلی است.

به عقیده این پژوهشگر، شب‌نشینی عید بهار کاشغر نمای واقعی و عینی از جنوب شین جیانگ را در معرض دید جهان قرار داد. باورم این است که بیشتر مردم جهان دوست دارند حقیقت را بدانند اما نمی‌توانیم به آن گروه کوچک رسانه‌ها و سیاست‌بازان که نمی‌خواهند با واقعیت روبرو شوند، کمک کنیم.

پس از پخش شب‌نشینی عید بهار CMG زیبایی شهر کاشغر همچنین مباحثی را در میان پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی سراسر چین به راه انداخت و میلیون‌ها کاربر بهترین آرزوهای خود را برای شین جیانگ ابراز داشتند و برای بهبود مستمر و شناخت هر چه بیشتر زیبایی این منطقه ابراز امیدواری کردند.

این رویداد فرعی در شین جیانگ به شکلی واقعی زندگی زیبای مردم شین جیانگ را در معرض دید جهانیان قرار دارد. اینجا مملو از نشاط، پر جنب و جوش و سرشار از شور و شوق است… تصویر رسانه‌های غربی با واقعیت کاملا متفاوت است. اینجا مرفه، سرزنده و پر از عصاره بشریت است. فرهنگ‌های گوناگون با هماهنگی در هم پیوند خورده، جوانان در ترانه خوانی و رقص استعداد دارند و دختران به مانند گل‌ها زیبا هستند… شین جیانگِ امروز شین جیانگی است که بیشتر مردم آن را دوست دارند.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی «وی‌بو» نوشت: اینجا از لحاظ تمدنی پیشرفته و فناوری پیشرفته‌ای نیز دارد؛‌ هم ایمن است و هم هماهنگی برقرار است. اینجا بهشتی است که بسیاری از کشورها و مناطق آرزوی آن را دارند.

«لیو شیائوفنگ» دبیرکل انجمن راهنمایان گردشگری کاشغر گفت: من این شهر را بیشتر و بیشتر دوست دارم.

وی پس از برگزاری شب‌نشینی مذکور ابراز امیدواری کرد کاشغر بتواند سریعتر توسعه یافته و حتی زیباتر شود.

علاوه بر اجرای ترانه و رقص هیجان‌انگیز، آنچه بیش از همه بینندگان را تحت تاثیر قرار داد، کاربرد وسیع فناوری پیشرفته در رویداد فرعی کاشغر بود به گونه‌ای که تجربه دیداری و شنیداری فوق‌العاده و جذابی را پیش چشم مخاطبان قرار داد.

بیش از ۱۵۰۰ نوع نورپردازی روی صحنه اصلی رویداد کاشغر به کار گرفته شده بود. همچنین در مجموع بیش از ۲۰ هزار چراغ چشم‌انداز شهر باستانی کاشغر را زیباتر کرده و این بزرگترین در شین جیانگ محسوب می‌شود.

بر اساس اعلام دولت منطقه‌ای شین جیانگ، تیم کارگردانی همچنین فاش کرد که یک سیستم تمرین با قابلیت شبیه‌سازی موقعیت‌های پخش زنده در زمان واقعی، همراه با جلوه‌های نور صحنه، جلوه‌های بصری صفحه نمایش و چیدمان وسایل روی صحنه، برای شبیه‌سازی و تمرین کامل جلوه‌های ارائه استفاده شده است.

به دلیل غروب دیرتر و سرمای شب در کاشغر در مقایسه با دیگر مناطق چین، سیستم فوق به شکل ویژه برای همه اجراها در رویداد فرعی کاشغر مورد استفاده قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا