تغییرات در مسافرت‌های عید بهار؛ تجسم آینده درخشان چین

بر اساس پیش‌بینی‌های وزارت حمل و نقل چین، طی فصل پر رفت و آمد عید بهار امسال، حدود ۹ میلیارد سفر در سراسر کشور صورت خواهد پذیرفت.

وسایل حمل و نقل تجاری سنتی مانند راه‌آهن، اتوبان، مسافرت هوایی و حمل و نقل آبی هر کدام در حال نشان دادن قابلیت‌های خود هستند.

اشکال جدید رانندگی شخصی، سفر اشتراکی و کرایه خودرو هم در دسترس مردم است. جریان سفرهای خانوادگی، دانشجویی، کارگران و گردشگران در سطح بالایی قرار دارد. یک چین در حال حرکت در حال فراهم کردن عرصه‌ای برای احیای اقتصادی مستمر است. موج شور و نشاط اجتماعی یک پاورقی آشکار برای این جریان عظیم به نگارش در آورده است

تغییرات در حمل و نقل عید بهار فقط تغییر در گزینه‌های سفر نیست بلکه تغییر در تقاضای مصرف‌کننده هم محسوب می‌شود. پیش‌بینی می‌شود طی تعطیلات عید بهار امسال ۷.۲ میلیارد نفر رانندگی شخصی را انتخاب کنند که ۸ درصد کل قلمداد می‌شود. وقتی مطابق میلتان سفر کنید، لازم نیست برای خوردن شام سال نو در خانه بمانید و با اقوام و دوستان دور هم جمع شوید و می‌توانید به سراسر کشور سفر کنید.

به علاوه، روش‌های متنوع حمل و نقل مثل راه‌آهن سریع‌السیر، هواپیما، کرایه خودرو و رانندگی شخصی به هم پیوند خورده و در هم تنیده شده‌اند و به خانواده‌های بسیاری کمک می‌کند تا از لحاظ جسمی و روحی از مسافرت یخ و برف، مسافرت در فضای سرد، مسافرت با کشتی و مسافرت خارجی لذت ببرند.

مسافرت به اشکال متنوع راحتی را برای انجام سفر فراهم می‌آورد و بازار مصرف محبوب‌تری را در عید بهار ایجاد می‌کند.

تراکم بالای فصل مسافرت‌های عید بهار بر صنایع خدماتی مرتبط فشار وارد می‌آورد اما در عین حال فرصت‌هایی را برای توسعه صنعت به ارمغان آورده است.

ایستگاه‌های راه‌آهن

ایستگاه‌های راه‌آهن کانال‌های مراقبتی را برای مسافران ویژه باز کرده‌اند، فرودگاه‌ها خدمات «مسافر اول» را ارتقا داده‌اند، پلت‌فرم‌های سواری آنلاین تخصیص ظرفیت را افزایش داده‌اند و جایگاه‌های بین‌راهی خدمات بزرگراهی، تعمیرات و خدمات پزشکی را برای رانندگان فراهم نموده و به این ترتیب خدمات قابل توجهی را برای سفر فراهم کرده‌اند.

تحول از «فقط سفر برو» به «لذت بردن از مسافرت»، از نگرانی به عدم نگرانی و سفری دلگرم‌کننده تبدیل شده است. «عرضه مداوم» خدمات، «خطوط تولید بدون وقفه» و «تامین مستمر» مواد، نیازهای سفر مردم را برآورده کرده، ظرفیت بالقوه بازار سفر عید بهار را تحریک کرده و همچنین انعطاف‌پذیری قدرتمند اقتصاد چین را منعکس نموده است.

چین طی سال‌های اخیر بزرگترین شبکه راه‌‌آهن سریع‌السیر، شبکه بزرگراه‌ها و مجموعه بندری در کلاس جهانی را ساخته است. شبکه حمل و نقلی که به خوبی به هم پیوند خورده، سرمایه‌گذاری را تحریک کرده، توسعه را تقویت نموده و نیازهای سفر مردم را برآورده کرده است. تقاضا برای زندگی بهتر همچنان در حال افزایش است و نیروی محرکه‌ای برای توسعه در بسیاری از صنایع از جمله صنعت حمل و نقل فراهم می‌کند.

جریان مسافر به رشد خود ادامه می‌دهد و قدرت مصرف بیشتر، نشاط اقتصادی بیشتر و پتانسیل توسعه بیشتر را آزاد می‌کند که تجسم ماهیت «اقتصاد عید بهار» است رویدادی که در آن عرضه و تقاضا همدیگر را ارتقا می‌دهند و سطح بالاتری از توازن پویا را ارتقا می‌بخشند.

«شی جین‌پینگ» رئیس جمهور چین تاکید کرده است: حمل و نقل عید بهار یک رویداد مهم است که مرتبط با منافع حیاتی مردم، توسعه اقتصادی و ثبات اجتماعی است.

قیمت‌های نسبتاً پایدار بلیت قطار، سرعت‌های بیشتر قطار نسبت به گذشته و جاده‌هایی که به شکلی روزافزون برای بازگشت به خانه پهن‌تر شده‌اند، تبدیل به تصویری روشن از مدرنیزاسون به سبک چینی با در نظر گرفتن کارایی و انصاف می‌شود و به توده‌های مردم اجازه می‌دهد سودهای حاصل از توسعه را بهتر به اشتراک بگذارند. در این رویداد مهم مسافرت‌های عید بهار، آینده درخشان چین را می‌بینیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا