معرفی برنامه‌ها و نکات برجسته نوآوری فناوری در نشست مطبوعاتی شب‌نشینی عید بهار سال ۲۰۲۴ رادیو و تلویزیون مرکزی چین

پنجشنبه ۱ فوریه/۱۲ بهمن، رادیو و تلویزیون مرکزی چین یک نشست مطبوعاتی برای  «شب‌نشینی عید بهار سال ۲۰۲۴» برگزار کرد تا برنامه‌ها و نکات برجسته نوآوری فناوری را معرفی کند. طراحی صحنه سالن اصلی شب‌نشینی عید بهار و چهار سالن فرعی آن نیز در این نشست مطبوعاتی منتشر شد و ویدیوی تبلیغاتی انیمیشن شب‌نشینی عید بهار سال اژدهای رادیو و تلویزیون مرکزی چین با عنوان «تماشای شب‌نشینی عید بهار؛ خوش آمدگویی به سال اژدها» نیز به صورت آنلاین پخش شد.

«جیانگ وِن‌بوا» عضو هیات تحریریه رادیو و تلویزیون مرکزی چین، نکات برجسته نوآوری فناوری شب‌نشینی عید بهار در دو زمینه تولید سیگنال عمومی و ارتباطات تمام رسانه‌ای را معرفی کرد. وی عنوان کرد که شب‌نشینی عید بهار امسال به طور کامل تولید با وضوح فوق العاده بالا را در پاسخ به نیازهای ارایه سه نوع پایانه تلویزیون، نمایشگرهای فضای باز و تلفن همراه اجرا خواهد کرد.

جیانگ وِن‌بوا اظهار داشت: رادیو و تلویزیون مرکزی چین با ترویج فعالانه ادغام و نوآوری «اندیشه + هنر + فناوری»، با بهره‌گیری از سکوی بزرگ شب‌نشینی عید بهار به عنوان فرصت مهم در راستای تحقق نوآوری فناوری رسانه‌ای، به طور پیوسته کیفیت تولید برنامه‌های ویدیویی و صوتی با وضوح فوق العاده بالا را بهبود می‌بخشد؛ به طور مداوم ارتباطات گسترده تمام رسانه‌ای را تعمیق بخشیده و لذت صوتی و تصویری در تمام ابعاد را برای چینی‌ها و چینی‌تبارهای سراسر جهان به ارمغان می‌آورد تا یک «شام شب عید بهار» غنی و سرشار از تکنولوژی آماده شود.

«جانگ گوافیِ» مسوول مرکز برنامه‌های فرهنگی و هنری رادیو و تلویزیون مرکزی چین بیان کرد که شب‌نشینی عید بهار امسال با پایبندی بر اهداف کل «شادمانی و فرخندگی؛ خوشحالی و هیجان»، به طور کامل جهت‌گیری خلاقانه «مردم محور» را اجرا می‌کند و با انواع برنامه‌های غنی و متنوع  با محتوایی سرشار از انرژی و هیجان، یک فضای گردهمایی قوی ایجاد می‌کند.

 

در این نشست مطبوعاتی، ویدیوی تبلیغاتی انیمیشن شب‌نشینی عید بهار رادیو و تلویزیون مرکزی چین با عنوان «تماشای شب‌نشینی عید بهار؛ خوش آمدگویی به سال اژدها» نیز برای نخستین بار برای مخاطبان پخش شد. ایده «دوازده عروسک خوش‌یمن نمادهای سال» از «تصویری صد فرزند» در فرهنگ سنتی چین گرفته شده است که عروسک‌های خوش‌یمن با پوشیدن لباس جدید سال نو با ویژگی‌های سنتی چین، در جریان شادی و بازی منتظر فرا رسیدن عید بهار هستند.

 

ساعت هشت شب ۹ فوریه/۲۰ بهمن، شب‌نشینی عید بهار سال ۲۰۲۴ رادیو و تلویزیون مرکزی چین به طور همزمان، در شبکه‌های تلویزیونی مانند شبکه جامع تلویزیون مرکزی چین (شبکه یک)، فرکانس‌های رادیویی مانند «صدای چین»، پلت‌فرم‌‌های رسانه‌ جدید مانند «اخبار تلویزیون مرکزی چین» و پلت‌فرم‌های ارتباطات با وضوح فوق العاده بالای ۸K در «صد شهر هزار صفحه» زنده پخش می‌شود.

کانال‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، عربی و روسی تلویزیون بین‌المللی چین (سی‌جی‌تی‌ان) و پلت‌فرم‌های رسانه جدید ۶۸ زبان رادیو و تلویزیون مرکزی چین همراه با بیش از ۱۵۰۰ رسانه از ۲۰۰ کشور و منطقه جهان، به طور زنده شب‌نشینی عید بهار را پخش می‌کنند و گزارش‌های مربوطه را منتشر خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا