کارشناس چینی: درگذشت کیسینجر الهام‌بخش خلاقیت عصر جدید روابط بین‌المللی است

پروفسور «هوانگ رِن‌وی»، معاون رئیس محترم «انجمن تحقیقات راهبردهای توسعه و نوآوری ملی چین» و معاون رئیس اجرایی پژوهشکده «کمربند و جاده» و حکمرانی جهانی دانشگاه «فودان» در مصاحبه اختصاصی با رادیو و تلویزیون مرکزی چین اظهار داشت که جناب آقای «هنری کیسینجر» وزیر خارجه پیشین ایالات متحده نشان‌دهنده یک عصر است؛ اما درگذشت وی این عصر را از بین نبرده بلکه الهام‌بخش خلاقیت عصر جدید روابط بین‌المللی است.

«نشست بین‌المللی آشنایی با چین ۲۰۲۳» با موضوع اصلی «اقدامات جدید چین در تغییرات بزرگ دیده نشده در صد سال گذشته – گسترش همگرایی منافع و ایجاد جامعه‌ای با سرنوشت مشترک» در روزهای ۲ و ۳ دسامبر (۱۱ و ۱۲ آذر) در گوانگ‌جو برگزار شد.

هوانگ رِن‌وی عنوان کرد: آقای کیسینجر در ۲۹ نوامبر درگذشت. بسیاری از مهمانان در سخنرانی‌های خود در نشست بین‌المللی آشنایی با چین برای گرامیداشت آقای کیسینجر، از وی یاد کرده‌اند. آقای کیسینجر همیشه به ثبات راهبردی جهان توجه داشته و به قابلیت رهبری جهانی با نگرش گسترده و چشم‌اندازی وسیع امید داشت. وی دوست قدیمی مردم چین بود؛ بیش از صد بار به چین سفر کرده و در طول زندگی خود اعلام کرده بود که در هر بار سفر به چین، دستاوردی جدید حاصل شده بود.

به نظر این کارشناس چینی، درگذشت آقای کیسینجر یک عصر را از بین نبرده بلکه الهام‌بخش خلاقیت عصر جدید روابط بین‌المللی است.

معاون رئیس محترم انجمن تحقیقات راهبردهای توسعه و نوآوری ملی چین بیان کرد: همانطور که آقای کیسینجر میگفت، مهم نیست چقدر مشکلات وجود دارد؛ ما همیشه می‌توانیم از طریق باز کردن دروازه و برگزاری گفتگو، راهی برای غلبه بر این مشکلات پیدا کنیم.

پروفسور هوانگ در ادامه افزود: معتقدیم برای آینده، محافل راهبردی بین‌المللی باید اقدامات بیشتری انجام دهند چرا که توانایی انجام کارهای بزرگ‌تر را دارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا