دیدار رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین با معاون رئیس کمیته بین المللی المپیک

روز پنج شنبه ۲۱ سپتامبر، شن های‌شیونگ مدیر رادیو و تلویزیون مرکزی چین، با خوان آنتونیو سامارانچ جونیور اسپانیایی، نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک و موسس بنیاد توسعه ورزش سامارانچ، که برای شرکت در بازی های آسیایی هانگ‌جو آمده است، در پکن دیدار کرد. دو طرف در مورد ترویج ورزش های نوظهور، بازی های آسیایی هانگ‌جو، المپیک پاریس و گزارش های پخش بازی های جهانی چنگ‌دو در سال ۲۰۲۵ تبادل نظر کردند.

شن های‌شیونگ گفت که خانواده سامارانچ دوست قدیمی مردم چین است و سهم مثبتی در توسعه ورزشی چین داشته است. در سال‌های اخیر، نفوذ بین‌المللی رادیو و تلویزیون مرکزی چین در پخش رویدادهای ورزشی به طور پیوسته افزایش یافته است. در حال حاضر، تیم کاری رادیو و تلویزیون مرکزی چین متشکل از بیش از ۴۵۰۰ نفر پوشش خبری بازی های آسیایی هانگ‌جو را دارند. ما از این به عنوان مبنایی استفاده خواهیم کرد تا بار دیگر جهان از جذابیت جنبش المپیک در بازی های المپیک پاریس قدردانی کند. چنگ‌دو میزبان بازی های جهانی در سال ۲۰۲۵ خواهد بود و ورزش هایی مانند قایق اژدها و ووشو که در بین مردم چین محبوبیت دارند از جمله رسته های این بازی ها هستند. رادیو و تلویزیون مرکزی چین مایل است از این فرصت برای ترویج فعال ورزش های نوظهور و ترویج المپیک و فرهنگ المپیک استفاده کند.

سامارانچ با بیان اینکه رادیو و تلویزیون مرکزی چین تأثیرگذارترین بستر پخش در جهان است، گفت: پخش و گزارش رویدادهای مهمی مانند بازی های المپیک زمستانی پکن توسط رادیو و تلویزیون مرکزی چین به خوبی رویدادهای شگفت انگیزی را به مخاطبان جهانی ارائه داده و پشتیبانی عظیمی برای ترویج بازی های المپیک فراهم کرده است. بازی‌های جهانی «آزمایشگاه» بازی‌های المپیک و صحنه‌ای برای ترویج ورزش‌های نوظهور است. بنیاد توسعه ورزش سامارانچ و انجمن بین‌المللی بازی‌های جهانی از سال آینده مجموعه‌ای از تورهای بازی‌های جهانی را در چین برگزار می‌کنند و امیدوارند همکاری‌ها با رادیو و تلویزیون مرکزی را تعمیق بخشند و به پخش و توسعه ورزش های نوظهور در چین کمک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا