آغاز پخش فصل دوم “پندهای مورد علاقه شی جین پینگ” در آفریقا

همزمان با حضور شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین در پانزدهمین نشست رهبران بریکس و دیدار رسمی او از آفریقای جنوبی، ۲۰ اوت در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی طی مراسمی پخش فصل دوم برنامه “پندهای مورد علاقه شی جین پینگ” به تهیه کنندگی رادیو و تلویزیون مرکزی چین و به زبان های انگلیسی، فرانسوی، عربی، هوسا، سواحیلی و سایر زبان ها آغاز شد.

این مجموعه با نشان دادن موارد استفاده از جملات و بخش های مهم آثار ادبی کلاسیک چین در سخنرانی ها، مقالات و گفتگوهای مهم شی جین پینگ، دانش غنی فرهنگی و علاقه عمیق و جایگاه برتر برتر مردم و کشور در اندیشه او را به خوبی نشان می دهد و در کنار روحیه ویژه، موضوعات مربوط به عصر جدید و ارزشمند برای گسترش تمدن چین در جهان را به نمایش می گذارد.

پل ماشاتیله، معاون کنگره ملی آفریقای جنوبی و معاون رئیس جمهور این کشور ضمن تبریبک به  رادیو و تلویزیون مرکزی چین برای پخش فصل دوم “پندهای مورد علاقه شی جین پینگ” در آفریقا گفت که چین و آفریقای جنوبی روابط دیپلماتیک ۲۵ ساله دارند و آفریقای جنوبی بسیار خوشحال است که دو طرف همچنان به تقویت دوستی بزرگ خود ادامه می دهند. آفریقا و چین می توانند با استفاده از قدرت رسانه ها سطح حاکمیت بر کشور و توسعه اجتماعی را ارتقا دهند.

شن های شیون، معاون بخش تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین در کنار  وزیر زنان، جوانان و معلولان آفریقای جنوبی علاوه بر سخنرانی در این مراسم، همراه با هم از آغاز پخش فصل دوم این برنامه رونمایی کردند.

وزیر زنان، جوانان و معلولین آفریقای جنوبی ضمن تبریک گفتن این رویداد به نمایندگی از دولت کشور خود به این موضوع اشاره کرد که آفریقای جنوبی و چین توانسته اند دوستی سنتی خود را به خوبی حفظ کنند. در سال های اخیر تحت چارچوب مجمع همکاری چین و آفریقا، مقیاس همکاری  دو طرف همچنان گسترش یافته است  و زمینه های همکاری دو کشور متنوع تر شده و  مکانیسم همکاری کامل تر شده و به طور خاص  مبادلات و همکاری در علوم انسانی مانند رسانه های خبری ، رادیو ، تلویزیون و فیلم و سینما به طور فزاینده ای افزایش یافته است. او همچنین ابراز امیدواری کرد که  پخش این برنامه ها موجب ارتقاء دوستی دائمی آفریقای  جنوبی و چین شود.

شن های شیونگ نیز گفت که امسال مصادف با دهمین سالگرد مطرح شدن مفهوم سیاست واقعی و صادقانه چین نسبت به آفریقا و اندیشه درست عدالت و منافع توسط رئیس جمهور شین جین پینگ است. وی افزود: رادیو و تلویزیون مرکزی چین فصل دوم “پندهای مورد علاقه شی جین پینگ” را برای مخاطبان آفریقایی به ارمغان آورده و اطمینان می دهم که این برنامه می تواند پنجره ای را برای دوستان آفریقایی در جهت آشنایی با اندیشه شی جینگ پین در مورد حاکمیت و مدیریت کشور بگشاید تا بتوانند با فرهنگ چینی، خرد چینی و روحیه چینی بهتر آشنا شوند و جذابیت ویژه ساختن تمدن مدرن ملت چین راعمیقا درک کنند و یک تصویر اصیل، زیبا و قابل احترام از چین در عصر جدید را ببینند.

مقامات کشورهای آفریقایی مانند زیمبابوه، سودان جنوبی، زامبیا، نیجریه، اتیوپی و سایر کشورهای آفریقایی و رؤسای رسانه های اصلی کشورهای آفریقایی نیز در پیام های ویدیویی آغاز پخش فصل دوم ” پندهای مورد علاقه شی جین پینگ ” را  در آفریقا تبریک گفتند.

فصل دوم “پندهای مورد علاقه شی جین پینگ” به زبان های انگلیسی، فرانسوی، عربی، هوسا، سواحیلی و سایر زبان ها از ۲۰ اوت توسط رادیو و تلویزیون آفریقای جنوبی، شبکه تلویزیون بریکس و رسانه های مستقل این کشور، رادیو و تلویزیون کنیا، تلویزیون ملی نیجریه و خبرگزاری ملی زامبیا و در مجموع  ۶۲ رسانه اصلی از ۳۸ کشور  آفریقایی پخش می شود. علاوه بر این، نسخه های زبان های هندی و تامیل نیز در مدت پانزدهمین نشست رهبران بریکس در خبرگزاری آسیای هند، رادیو خبری زبان هندی، تلویزیون هند و سایر رسانه های اصلی هند پخش می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا