دستورالعمل ‌های مهم شی جین ‌پینگ برای پیشگیری از سیلاب و امدادرسانی به آسیب ‌دیدگان

«شی جین ‌پینگ» دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست، رئیس جمهوری خلق و رئیس کمیسیون نظامی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین دستورالعمل ‌های مهم درباره پیشگیری از سیلاب و امدادرسانی به آسیب ‌دیدگان را ارائه کرد.

شی جین ‌پینگ اشاره کرد که اخیراً به دلیل تأثیر طوفان «دوکسوری»، بارندگی شدید بی سابقه در شمال چین و مناطق اطراف رودخانه زرد و رودخانه «هوای حه» رخ داده است که باعث سیلاب و بلایای زمینی شده و تلفات سنگینی در شهر پکن و استان هه ‌بیِ ایجاد کرده است.

رئیس جمهوری خلق چین دستور داد که نقاط مختلف کشور باید با تمام نیرو، امور جستجو و نجات افراد گرفتار و گم‌شده، درمان مجروحان و آرامش دادن خانواده‌های قربانیان را انجام دهند تا تلفات جانی به حداقل برسد. باید عموم مردم آسیب ‌دیده را به طور مناسب اسکان دهند و زیرساخت‌های تخریب شده مانند حمل و نقل، ارتباطات و برق را تعمیر کنند تا هر چه زودتر نظم تولید و زندگی به حالت عادی برگردد.

رهبر چین تاکید کرد که در حال حاضر، دوره کلیدی پشیگیری از سیلاب یعنی اواخر ژوئیه و اوایل اوت است، نقاط مختلف و ادارات مربوط باید با اهمیت دادن بسیار و تحکیم وظایف، پیش ‌بینی و هشدار سریع را تقویت بخشند، گشت و بازرسی را گسترش دهند و با تمرکز بر بخش‌های کلیدی پیشگیری از سیلاب و اجرای کامل و دقیق اقدامات مربوطه، با تمام نیرو، امنیت جانی و مالی عموم مردم و ثبات اجتماعی تضمین کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا