ثبت رکورد ۴۰۰ تیراندازی جمعی در آمریکا تا آخرین هفته ماه ژوئیه ۲۰۲۳

به گزارش پایگاه اینترنتی ثبت تعداد کشته شدگان و مجروحان حوادث تیراندازی در آمریکا با رخ دادن 9 حادثه تیراندازی جمعی در طول روزهای پایانی هفته جاری، مجموع حوادث تیراندازی جمعی در ایالات متحده به 400 مورد رسید.

به گزارش پایگاه اینترنتی ثبت تعداد کشته شدگان و مجروحان حوادث تیراندازی در آمریکا با رخ دادن ۹ حادثه تیراندازی جمعی در طول روزهای پایانی هفته جاری، مجموع حوادث تیراندازی جمعی در ایالات متحده به ۴۰۰ مورد رسید.

آخرین آمارهای «آرشیو خشونت مسلحانه» نشان می دهد که تا روز یک شنبه در اثر وقوع این چهار حادثه در مجموع ۴ نفر جان خود را از دست داده اند و ۳۵ نفر مجروج شده ند.

داده‌های این پایگاه اینترنتی که به صورت روزانه از طریق ۷ هزار و ۵۰۰ منبع گردآوری و تأیید می شوند، نشان دهنده آن هستند که از ابتدای سال ۲۰۲۳ تا کنون ۴۰۴ مورد حادثه تیراندازی جمعی در آمریکا رخ داده که در اثر آنها ۴۵۳ نفر جان باخته‌اند.

به گزارش «آرشیو خشونت مسلحانه» ۱۶۱ نفر از کشته شدگان در این حوادث کودکان زیر ۱۲ ساله بوده‌اند و در مجموع از شروع سال جاری میلادی تاکنون حدود ۴۰۰ کودک در اثر تیراندازی‌های جمعی  در آمریکا مجروح شده‌اند.

آمارهای این پایگاه اینترنتی همچنین نشان می دهد که میزان چنین حوادثی در آمریکا نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته است. از آغاز سال ۲۰۲۲  تا ۲۳ ژوئیه همان سال، ۳۶۵ مورد حادثه تیراندازی جمعی در آمریکا اتفاق افتاده بود و مجموع حوادث تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۶۴۷ مورد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا