آغوش باز و گرم «چنگدو» برای بازی‌های تابستانی دانشجویان جهان

 سی و یکمین دوره «بازی‌های دانشجویان جهان» جمعه ۲۸ جولای (۶ مرداد) در شهر «چنگ‌دو» استان «سی‌چوان» واقع در جنوب غربی چین آغاز به کار خواهد کرد. این رویداد دو سالانه دانشجویان ورزشکار جهان بسیار متناسب با چنگ‌دو است چرا که نام آن را «شهر جوانان» نیز گذاشته‌اند.

شمار ساکنان چنگ‌دو که ۱۴ تا ۴۵ سال سن دارند از ۹.۶ میلیون نفر فراتر رفته که معادل بیش از ۴۵ درصد جمعیت این شهر است و همین آن را به یکی از پرجنب‌ و جوش‌ترین شهرها تبدیل کرده است. پیش‌بینی می‌شود رویداد دانشجویی-ورزشی آتی جنب‌وجوش و تحرک بیشتری به این شهر تاریخی تزریق کند.

شهر پرجنب و جوش

«جانگ سی‌یو» نام جوان ۲۸ ساله‌ای است که در شهر پرجنب و جوش چنگ‌دو به عنوان یک داوطلب امور حمل و نقل برای رویداد یونورسیاد این شهر کار می‌کند و قرار است گردشگران را راهنمایی ‌کند.

در سال ۲۰۱۷ ترانه‌ای به اسم «چنگ‌دو» در سراسر چین معروف و پرمخاطب شد. جانگ در همان سال برای تحصیل در رشته «علوم کامپیوتر» در «دانشگاه سی‌چوان» پذیرفته شد. پس از فارغ‌التحصیلی او تصمیم گرفت در این شهر بماند و به زندگی ادامه دهد.

شمار روزافزونی از فارغ‌التحصیلان جدیدِ جویای کار مانند جانگ، چنگ‌دو را به عنوان یک مقصد اصلی انتخاب کرده‌اند نه فقط بخاطر چشم‌اندازهای شغلی بلکه بخاطر تعادل میان زندگی سالم و کار در این شهر.

چنگ‌دو بیشترین تعداد چای‌خانه‌ها در چین را داراست. این چای‌خانه‌ها که در سراسر شهر گسترده شده‌اند، فقط چای به مشتریان ارائه نمی‌دهند. این مکان‌ها به عنوان جایی برای آرامش یافتن و شرکت در فعالیت‌های اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در کنار رشد جمعیت جوان، اشتیاق روزافزون برای ورزش هم رشد یافته است.

یک چشم انداز بین‌المللی

چنگ‌دو برای رویدادهای ورزشی بین‌المللی مهم نامی ناآشنا نیست. این کلان‌شهر ۲۰ میلیون نفری در سال ۲۰۱۹ میزبان بازی‌های جهانی پلیس و آتش نشانی و در سال ۲۰۲۲ میزبان رقابت‌های قهرمانی تنیس روی میز جهان بود. این شهر همچنین در سال ۲۰۲۵ میزبان بازی‌های جهانی خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود با توجه به اینکه چنگ‌دو طی روزهای آینده میزبان ۱۰ هزار دانشجوی ورزشکار و مقامات مختلف از داخل و خارج کشور باشد، جوانان جهان مجذوب فرهنگ‌های متنوع این شهر شوند.

«رینولد اید» رئیس موقت «فدراسیون بین‌المللی ورز‌ش‌های دانشگاهی» در این باره گفت: ورزشکاران شرکت‌کننده در سی و یکمین دوره بازی‌های تابستانی دانشجویان جهان یک تجربه منحصربفرد در چنگ‌دو خواهند داشت.

از نظر «کلی باربوسا دی ارودا» رابط مطبوعاتی هیات برزیل، این شهر با تاریخچه بیش از دو هزار سال، حس جوانی را تزریق می‌کند و مجسم‌کننده یک محیط بین‌المللی است.

کلی روز دوشنبه در بدو ورودش به چنگ‌دو گفت: شما حتی در فرودگاه می‌توانید مدرن بودن چنگ‌دو را حسن کنید و همین این شهر را به یک محل ایده‌آل برای میزبانی رویدادهای مهم ورزشی تبدیل می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا