پیام تبریک شی جین پینگ به اولین نشست عالی رتبه مجمع جهانی اقدام توسعه مشترک

روز دوشنبه ۱۰ ژوئیه، رئیس جمهور شی جین پینگ پیام تبریک خود را به اولین نشست سطح بالا مجمع جهانی اقدام توسعه مشترک ارسال کرد.

شی جین پینگ خاطرنشان کرد: در دنیای امروز، تغییرات بی سابقه قرن گذشته شتاب می گیرد، احیای اقتصاد جهانی دشوار است و دستور کار توسعه جهانی با چالش هایی مواجه است. به منظور ایجاد اجماع همکاری و ترویج توسعه مشترک، من ابتکار توسعه جهانی را برای کمک به تسریع اجرای دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰ سازمان ملل متحد مطرح کردم. خوشحالم که می بینم با مشارکت همه طرف ها، همکاری ابتکار توسعه جهانی به برداشت زودهنگام مهمی دست یافته است و بسیاری از کشورهای در حال توسعه از آن بهره مند شده اند.

شی جین پینگ تاکید کرد که توسعه موضوع ابدی جامعه بشری است. توسعه مشترک مسیر مهمی برای ساخت دنیایی زیباست. چین به عنوان بزرگ ترین کشور در حال توسعه همواره توسعه خود را در سیستم مختصات توسعه انسانی قرار داده و با توسعه خود فرصت های جدیدی را برای توسعه جهان ایجاد می کند. چین ارایه منابع را برای افزایش همکاری توسعه جهانی افزایش خواهد داد و به اتفاق جامعه بین المللی برای پیشبرد ابتکار توسعه جهانی و ارایه سهم جدید برای تحقق اهداف توسعه پایدار سال ۲۰۳۰ سازمان ملل در زمان مقرر و پیشبرد ایجاد جامعه ای با سرنوشت مشترک انسان تلاش خواهد کرد.

اولین نشست عالی رتبه مجمع جهانی اقدام توسعه مشترک به میزبانی دفتر همکاری توسعه بین المللی چین با موضوع “ابتکار چین، اقدام جهانی” در دهم ماه جاری در پکن افتتاح شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا