برای گذراندن آزمون این دوران چالش برانگیز، همکاری باید یک مشوق اساسی باشد

اقتصاد جهانی امسال همچنان با مشکلاتی مواجه است. چگونگی تقویت بهبود اقتصادی یک چالش بزرگ پیش روی کل جهان است. اقتصاد جهانی که از تأثیرات همه‌گیری کووید-۱۹ متحمل شده است، بیشتر تحت تأثیر تأثیرات سرریز درگیری بین روسیه و اوکراین و از دست دادن اعتماد به بهبود ناشی از بحران بانکی ناشی از صعود نرخ های بهره از فدرال رزرو ایالات متحده قرار گرفته است.

بازگرداندن اعتماد به نفس وظیفه اصلی چهاردهمین نشست سالانه قهرمانان جدید ۲۰۲۳ است. موضوع نشست امسال «کارآفرینی: نیروی محرکه اقتصاد جهانی» است. ۱۵۰۰ شرکت‌کننده از دولت‌ها، سازمان‌های بین‌المللی، جامعه تجاری و جامعه مدنی، و همچنین مبتکران و دانشگاهیان، در تیانجین گرد هم می‌آیند تا درباره راه‌های برون رفت اقتصاد جهانی از شرایط کنونی بحث کنند.

لی چیانگ نخست وزیر چین در سخنرانی خود در افتتاحیه مجمع تابستانی داووس در روز سه شنبه، نکته مثبتی را به زبان آورد و اظهار داشت: «چین اعتماد کامل و توانایی دستیابی به توسعه پایدار و با کیفیت بالا در اقتصاد خود را برای مدت طولانی دارد. ”

وی با اشاره به اینکه توسعه کشور همچنان نامتعادل و ناکافی است، تاکید کرد که در اینجا پتانسیل و فضای توسعه چین نهفته است.

لی گفت: آنچه چین می تواند به جهان ارائه دهد گسترش مستمر بازار خود، افزایش همکاری و ایجاد فرصت هایی برای بهبود اقتصاد جهانی و فرصت هایی برای سرمایه گذاران از همه کشورها است.

با دامن زدن به مخالفت ایدئولوژیک توسط واشنگتن، برانگیختن نفرت و فشار برای مهار، جهان به طور فزاینده ای تقسیم و مجزا شده است در زمانی که نیاز مبرمی به همکاری و همکاری دارد

کارآفرینان می توانند الگوی خوبی در این زمینه باشند، زیرا آنهایی که موفق هستند دیدگاهی جهانی دارند، نه جزئی. زنجیره‌های عرضه جهانی که آنها ساخته‌اند در سراسر جهان گسترش یافته و افراد از ملیت‌ها، فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف را به هم پیوند می‌دهد. چه افرادی که این زنجیره ها را تشکیل می دهند از یکدیگر آگاه باشند یا نه، با یکدیگر سود می برند.

همانطور که نخست وزیر چین گفت: “با وجود بادهای مخالف و عقب نشینی، روند توسعه جهانی شدن اقتصادی به جلو ادامه داده است.” او گفت که همه کشورها باید باز بودن و همکاری را گرامی بدارند.

در بلندمدت، از آنجایی که چین توسعه با کیفیت بالا را دنبال می‌کند، از طریق باز بودن بیشتر و ایجاد فرصت‌های همکاری بیشتر، به ایجاد پویایی قوی برای بهبود و رشد اقتصادی جهان ادامه خواهد داد.

به جای ساختن دیوارهایی از شمول و محرومیت انتخابی، سایر کشورها نیز باید از فضای باز و همکاری برای خیر خود و همه استقبال کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا