فریاد شیران: آجرلو بمب اتم در باشگاه استقلال انداخت/ اکنون «بچه» رستم شده است

معاون اجرایی سابق باشگاه استقلال گفت: انگار آجرلو  بمب اتم در این باشگاه انداخت و همه چیز نابود شد.

 

ناصر فریاد شیران معاون اجرایی  سابق باشگاه استقلال درباره وضعیت مدیریتی آبی پوشان اظهار کرد:  در زمان مدیریت ما، بعد از تغییرات در هیئت مدیره  که پلاستیک فروش، برج ساز، سخنگوی امور خارجه  و عضوشورای شهر همه برکنار شدند یک هیئت میره منظم آمد  و ملکیان، مددی، مظلومی و دوستان دیگر هیئت مدیره متحدی تشکیل شد و مددی  یک تیمی را با کمتر از ۱۲۰ میلیارد تومان بست. همچنین بعد از آن  سجادی  وزیر ورزش شد و او در کمال قدرت مددی را مجبورکرد تا استعفا بدهد و  او استعفای اجباری داد.

میراث دار خرابکاری های استقلال در دوره مدیریت آجرلو بوده است

او ادامه داد: سجادی به مددی گفت که برو ورزشگاه آزادی را احیا کن  و آنجا بزرگ است. بعد سردار آجرلو مدیر نابودگر استقلال را آوردند. ما تیم را ۱۲۰ میلیارد تومان بستیم، اما سردار آجرلو با یک بازیکن فقط ۵۵ میلیارد تومان قرارداد بست در حالی که مددی با نصف بودجه باشگاه، کل تیم را بست. بازیکنی که یک میلیارد و بیست میلیون قراردادش بود و یکسال دیگر قرارداد داشت، آجرلو  با او ۱۶ میلیارد تومان قرارداد بست. سبحان خاقانی ۵۰۰ میلیون تومان قراردادش بوده است، اما ۵/۵ میلیارد تومان قراردادش را افزایش دادند. سینا سعیدی فر بازیکن امید با ۵۰۰ میلیون به تیم بزرگسالان پیوست، اما قراردادش ۵ میلیارد شده است. قرارداد‌های ۲۵، ۱۸ و ۱۵ میلیاردی تا دلتان بخواهد در استقلال وجود دارد. آجرلو با پول هواداران و اسپانسر قرارداد‌های میلیاردی بست.  بعد از آن فتح الله زاده و حجت کریمی آمدند و سپس خطیر آمد. میراث دار خرابکاری‌ها و ویرانگری استقلال در  دوره مدیریت آجرلو  بوده است. همه حاشیه‌هایی که اکنون در باشگاه استقلال وجود دارد سرمنشا اصلی اش خود آجرلو بوده است. نکته‌ای که هست شما باید پول و سرمایه در صندوق باشگاه داشته باشید تا بتوانید قرارداد ببندید که حساب خالی است.

نهادهای نظارتی باید به قراردادهای نجومی استقلال ورودکنند

فریاد شیران تصریح کرد: تک تک کسانی که باعث شدند این قرارداد‌ها بسته شده است همه آن‌ها مقصر هستند و باید بیایند و پاسخ بدهند که چرا آمدند قرارداد بازیکنی که یک فصل دیگر قرارداد داشت را قراردادش را فسخ کردند مثل رشید مظاهری که قرارداد داشت و ما او را آزاد کردیم و از استقلال رفت، اما بعد او را آوردند و قرارداد ۳ ساله با او بستند و دیدند که کیفیت ندارد قراردادش را فسخ کردند و رفت. اتفاقات بدی در باشگاه استقلال افتاده است و نهاد‌های نظارتی اکنون باید ورود کنند نباید بنشینند ببینند که چه اتفاقی افتاده است. مددی  در دوره‌ای که مدیر بود بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات   بالای سر باشگاه استقلال بود و مرتب رصد می‌کردند که بازیکن خارجی نگیرید و قیمت‌ها را زیاد نکنید. حتی قرارداد  مهدی قایدی را رصد کردند. حتی وزیر ورزش و علی نژاد هم روی قرارداد‌ها دقت داشتند که قرارداد نامتعارفی بسته نشود.  با وجود اینکه اسپانسر قوی داشتیم، اما مددی هم رعایت می‌کرد،   چون باید پول درست و حسابی هزینه می‌شد.

آجرلو سرمنشا اصلی همه حواشی استقلال است 

او ادامه داد: یکی از اشتباهاتی که آجرلو انجام داد این بود که‌ های وب یکی از اسپانسر‌ها را از دست داد. این شرکت سالی ۱۸۰ میلیارد تومان پول می‌داد و او همیشه شعار می‌داد و هزینه باشگاه را بالا برد و این ویرانی و حواشی که اکنون در باشگاه استقلال می‌بینید سرمنشا اصلی اش خود آجرلو است و کسانی هستند که او را مدیرعامل استقلال کردند.   دوره  مدیریت فتح الله زاده  هم حواشی وجود داشت و  در دوره حجت کریمی هم  یکسری از کار‌ها انجام شد. من ماندم خطیر با این همه بدهی، شهر سوخته و ویرانی می‌خواهد چکار کند. انگار آجرلو  بمب اتم در باشگاه استقلال انداخت و همه چیز نابود شد و هیچ چیزی در باشگاه  سرجایش نیست.

قرارداد یک بازیکن  در دوره آجرلو ۵۵ میلیارد تومان بوده است

او افزود: اعضای هیئت مدیره جدید استقلال تلفیقی از وزارت ورزش، سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد و دارایی هستند. من مانده ام که خطیر می‌تواند شب بخوابد با این همه مبلغ قرارداد که بالا بردند و رقم قرارداد‌ها منتشر شد. تعجب می‌کنم که هیچ کس هیچ چیزی نمی‌گوید. دوره مددی تیم را ۱۲۰ میلیارد ببندید و بعد یک دفعه با یک بازیکن ۵۵ میلیارد تومان قرارداد ببندند و تازه آن بازیکن تیم ملی هم نیست. این پول مردم است. قربانزاده گفت که از آجرلو شکایت کردیم و آن شکایت اکنون به کجا رسیده است؟ چرا این افراد دادگاهی نمی‌شوند؟ این اشخاصی که باشگاه استقلال را به این روز انداختند باشگاهی که قهرمان شده بود و آن کسی که قرارداد‌ها را بالا می‌برد.

آقای آجرلو! باشگاه استقلال جای رفیق بازی نبود

فریاد شیران گفت: قرارداد من با باشگاه استقلال ناچیز بود، اما کسی که جایگزین من در این باشگاه شده بود نه تجربه من و  نه سابقه ورزشی داشت با او یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان قرارداد  بسته بودند. آقای آجرلو! باشگاه استقلال جای رفیق بازی نبود و به امانت این باشگاه به شما داده شده بود. این امانت داری نیست و این همه هزینه کنید و همه چیز را زیر سوال ببری و به هیچ کس هم پاسخگو نباشی. اکنون باید نهاد‌های نظارتی بررسی کنند که چرا در دوره مدیریتی مددی که این همه نهاد‌های نظارتی ورود می‌کردند اکنون کاری نمی‌کنند. این فاجعه را چه کسی باید جواب بدهد و پاسخ هوادارا را بدهد. هر روز هواداران استقلال جلوی وزارت ورزش و باشگاه استقلال تجمع می‌کنند و این نشان دهنده این است که بعد از مددی باشگاه استقلال مدیریت نشد و هجمه زیادی هم بر روی مددی، بنده و کسانی که در آنجا زحمت می‌کشیدند بود.

 ۳۰ میلیارد تومان معلوم نیست کجا خرج شده است؟

او عنوان کرد: آن نتایجی که در آکادمی باشگاه استقلال گرفتیم هیچ موقع تکرار نمی‌شود و ۲ قهرمانی، یک مقام دومی و یک مقام سومی به دست آوردیم. امکاناتی که من برای آکادمی استقلال به وجود آوردم فکر نمی‌کنم حتی خود من هم برگردم و  بتوانم آن امکانات را فراهم کنم. حتی فروش قایدی خیلی شبهه داشت که می‌گویند پول انتقال این بازیکن چه شد؟ یک بخشی هزینه اردوی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شد و فکر کنم ۱۰ روز قبل از مسابقات برای اولین بار در امارات در بهترین هتل و محل تمرین اردو زدند. یک بخش پرداختی به بازیکنان و عوامل باشگاه بود و یک بخش هم نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان هم در  باشگاه بود که مددی تحویل داد. در مراسم تودیع و معارفه که علی نژاد، مرحوم احمدی، ملکیان، مددی و آجرلو بودند. مددی گفت این پول برای استراماچونی است، اما ما وکیل گرفتیم و حکم هنوز صادر نشده است.   با این پول ۱۵ میلیون دلار طلبی که دارد و اکنون شده ۱۰۰ و خرده‌ای میلیارد آن را کم کنید. ۱۱ ماه بعد حکمش صادر شد و آن ۳۰ میلیارد معلوم نیست کجا خرج شده است. نزدیک ۱۰۰ میلیارد هزینه شده و ۱۰۰ میلیارد دیگر تعهد ایجاد شده است. آجرلو یک بمب اتم در باشگاه استقلال گذاشت و او باید بیاید و به نهاد‌های نظارتی پاسخ بدهند. قرارداد‌های نجومی با عوامل، بازیکنان و کادر فنی بسته شد. چرا باید یک اتاق از هتل اسپیناس برای مهمان خالی باشد و وام ۴۰۰ میلیونی داده شود.

اکنون “بچه” رستم شده است

فریاد شیران درباره اظهارات نکونام مبنی بر اینکه “بچه ” نمی‌گذارد تیم استقلال آب خوشی بخورد، گفت: بچه را همه می‌شناسند و آن بچه الان رستم شده است و هیچ کس نمی‌تواند جلویش بایستد. آن‌هایی که بچه را مد کردند با او عکس می‌انداختند. حتی به جرات می‌توانم بگویم که آن بچه چندین سال در باشگاه استقلال بوده و با بازیکنان و سرمربیان عکس انداخته و رفت و آمد داشته است. من فقط در دوره افشارزاده او را دیدم. من شناختی از بچه ندارم. نکونام صحبت می‌کند راجع به او حتما چیزی وجود دارد. من  چندین سال تجربه کار در استقلال را داشتم و توصیه ام به هواداران و کادر فنی این است که آرامش داشته باشند. هر صحبتی و هر مصاحبه‌ای باعث ایجاد حاشیه و به ضرر باشگاه استقلال است.

ورود آجرلو به استقلال ویرانی و بدهی کلان به وجود آورد

معاون سابق باشگاه استقلال تصریح کرد: به نظرم با سابقه‌ای که خطیر دارد و  در جا‌های مختلف بوده،   اما کارش سخت است. من هم به او تبریک می‌گویم و هم تسلیت می‌گویم، چون مسئولیت سنگینی را قبول کرده است. کارش خیلی سخت است و اکنون دل و جرات می‌خواهد کسی بخواهد مدیرعامل استقلال شود با این همه هزینه‌هایی که بالا رفته است و بدهی کلانی که باشگاه دارد. اکنون استقلالی‌ها وامی گرفتند که هم کمپ مرحوم حجازی و هم مرغوبکار  در گرو بانک هستند. ورود آجرلو به استقلال فقط ویرانی و بدهی کلان به وجود آورد. چند تا بازیکن رفتند و چند بازیکن خوب گرفتند. به نظرم همه باید کمک به باشگاه و خطیر کنند، چون حواشی باعث می‌شود هم تمرکز خطیر، هم نکونام و هم هیئت مدیره بهم بریزد و با آرامش می‌توانند تیم خود را جلو ببرند و با تمرینات خوبی که دارند امسال هم می‌توانند موفق شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا